Loading...

روبوسوسک ها ناجی انسان های گرفتار شده در زیر آوار خواهند شد

سوسک هایی که به صورت معمول عموم مردم از دیدن آنها هراسان می شوند ممکن است در آینده یی نه چندان دور بدل به ابر قهرمان شوند و جان انسان ها را نجات دهند، زیرا محققین در در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی راه حلی را توسعه داده اند که بر مبنای آن می توان از حشرات مذکور برای مکان یابی محل یک منبع صدا استفاده کرد و از همین جهت سوسک ها می توانند نقشی حیاتی را در عملیات های جستجو و نجات ایفا کنند.

 

علاوه بر این محققین یاد شده تکنولوژی دیگری تحت عنوان “حصار نامرئی” را توسعه داده اند که با کمک آن می توانند سوسک ها را در یک منطقه ی خاص و معین محصور کنند و با قرار دادن یک کیت ویژه بر پشت این حشرات قادر می گردند آنها در جهت و مسیرهای دلخواه خود به حرکت درآورند.

برخی از کیت های توسعه داده شده جهت اتصال به بدن روبوسوسک ها دارای میکروفون بوده و می توانند به کشف منابع صدا کمک نمایند در حالی که برخی دیگر از میکروفون های سه بعدی بهره برده و در معین کردن محل منبع صدا نقش موثری دارند. این تکنولوژی می تواند در یافتن افراد گرفتار شده در زیر آوار پس از حوادث طبیعی همچون زلزله به شدت موثر واقع گردد.

تکنولوژی “حصار نامرئی” که کمی قبل به آن اشاره شد، علاوه بر اینکه سوسک ها را در محدوده ی جستجو نگه می دارد و اجازه نمی دهد از این محدوده خارج شوند در هدایت آنها به سمت منابع نور جهت شارژ کردن باتری خورشیدی کیتی که به پشت آنها متصل شده است نیز نقش موثری دارد.

جهت آگاهی بیشتر از نحوه ی عملکرد این روبوسوسک ها از شما دعوت به عمل می آوریم تا به مشاهده ویدئویی که در پایان مطلب آورده شده است بپردازید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5006 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 174,787,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: