Loading...

ایلان ماسک به رویای زندگی کردن انسان ها در مریخ می اندیشد

خیلی از دانشمندان و همچنین محققان در زمینه ی علوم فضایی از جمله ایلان ماسک ( Elon Musk ) بر این باورند که بودجه و تکنولوژی سازمان فضایی آمریکا یعنی ناسا به حدی رسیده است تا بتواند انسان را به مریخ بفرستد.

البته نه تنها ناسا، بلکه شرکت های خصوصی هم در پی آن هستند تا بتوانند قدم بر سیاره ی سرخ بگذارند. در حال حاضر یک پروژه ی خصوصی در آمریکا با همکاری ناسا در جریان است تا یک نفر را به مریخ بفرستد و آن یک نفر کسی نیست جز ایلان ماسک.

چرا به سمت فضانوردی رفتیم؟ اولین بار شهاب سنگ ها و سیارک های سرگردان به اهل زمین آموختند که داشتن یک برنامه فضایی می تواند مفید باشد.

بعد از برخورد چند شهاب سنگ با زمین و تایید نابودی دایناسورها به خاطر این برخوردها، انسان ها به این فکر افتادند که شاید داشتن یک برنامه ی هسته ای که توانایی نابود کردن اجرام فضایی را داشته باشد، چندان هم مسئله ی بدی نیست.

اما بسیاری همانند ماسک بر این عقیده استوار هستند که روزی ممکن است همان اتفاقی برای ما رخ دهد که دایناسور ها دچارش شدند. به زبان دیگر اگر قرار باشد روزی سیاره ی آبی زیبایمان را ترک کنیم، به یک میزبان درخور نیازمندیم.

ایلان ماسک در مقابل بخشی از موتور SpaceX

پروژه ی سفر به مریخ چند وقتی می شود که کلید خورده است. دلایل سفر به این سیاره زیاد هستند، اما شاید این تفکر که قرار است روزگاری جایی برای سکونت باشد دلیل اصلی این سفر محسوب نگردد. همیشه برای رفتن به پله ی دوم، باید از پله ی اول گذشت.

همانطور که ماسک توضیح خواهد داد، سفر به مریخ، دلیل وجود پروژه هایی همچون SpaceX است. به نظر وی بهترین زمان برای راهی شدن به سمت سیاره سرخ در حدود ۱۵ تا ۲۰ سال بعد خواهد بود.

در اواسط دهه ی ۲۰۳۰، مریخ به نزدیک ترین فاصله اش تا زمین می رسد. در این دوره ی زمانی، فاصله ی آن تا زمین چیزی حدود ۶۰ میلیون کیلومتر خواهد بود و زمان سفر به آن به جای سال ها، به ماه ها تقلیل خواهد یافت.

کسانی هم هستند که فکر می کنند سفر به مریخ رویدادی بلند پروازانه است، اما ماسک از این هم فراتر رفته و در اندیشه هایی بزرگ تر غرق گشته است. او به دنبال راهی است تا سفر به مریخ را نه برای تنها یک نفر بلکه برای صد ها دانشمند و محقق فراهم کند.

mars

تصویر شبیه سازی شده ای از نیم کره ی شرقی مریخ، میلیاردها سال پیش زمانی که احتمالا سطح آن را آب فراگرفته بوده است. با ورود انسان به این سیاره، شاید روزی دوباره به این شکل در آید.

سفر و سکنی در مریخ نیازمند رفت و برگشت های زیادی مابین دو سیاره است. برای پاسخ گویی به این حجم از سفر، ماسک بر روی راکتی کار می کند که توانایی چندین بار پرواز را داشته باشد و آماده سازی اش برای پرواز بعدی تنها ساعتی طول بکشد.

زندگی بر روی مریخ بسیار جذاب خواهد بود و علاقه برای کشف جهان ناشناخته همواره بشر را به پیش برده است. همین چند وقت پیش ۲۰۰ هزار نفر برای سفر یک طرفه به سیاره سرخ نام نویسی کردند.

شاید چندان دور نباشد تا انسان فانی به رویای دیرینه اش خاتمه دهد و قدم بر سیاره یاد شده بگذارد و نام خود را به عنوان اولین ساکنان آن ثبت کند. اما چیزی که بی شک ذهن آدمی را درگیر کرده، امکان زیستن در سیاره ای غیر از زمین است.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,035,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: