Loading...

جاهایی که بوده‌ایم. عکس موزائیکی از دوردست‌ترین جاهایی که دست‌ساخته‌های بشر بر سطح آنها نشسته‌اند

آزمایشگاه Jet Propulsion ناسا به تازگی عکس زیبایی منتشر کرده است و عکس‌هایی از نقاطی که بشر تا به حال توانسته توسط سطح‌نشین‌های بی‌سرنشین بر روی آنها بنشیند یا موفق شده است، خود روی آنها قرار بگیرد، در کنار هم قرار داده است.

10-7-2014 9-42-38 AM

کلیک کنید تا عکس را در اندازه اصلی ببینید.

عکس سیارک ایتاکاوا را مدیون سازمان فضایی ژاپنی‌ها هستیم. عکس خاکستری ماه، توسط فضانوردان آپولو ۱۷ گرفته شده است. عکس مریخ توسط مریخ‌نورد روح یا Spirit گرفته شده است، عکس زمین را یک شیمی‌دان آلی به نام مایک مالاسکا گرفته است.

عکس یک مانده به آخر از قمر سیاره کیوان -تیتان- گرفته شده است. این عکس را فضاپیمای هویگنس در جریان مأموریت کاسینی-هویگنس از تیتان گرفت. کاسینی- هویگنس به صورت مشترک توسط ناسا و سازمان فضایی اروپا ساخته شد و به فضا پرتاب شد. کاسینی به دور کیوان گشت و بعد هویگنس از مجموعه، جدا شد و به سمت قمر کیوان یعنی تیتان رفت.

عکس زهره را سطح‌نشین Venera 14 شوروی گرفته بود. در دمای ۴۶۰ درجه سانتیگراد و فشار جو ۹۴ برابر زمین، این سطح‌نشین تنها ۵۷ دقیقه دوام آورد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 194,262,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: