Loading...

انتخاب٬ نصب و تنظیمات فایروال در ۵ قدم

برای دیدن عکس‌ها در سایز بزرگتر روی آنها کلیک کنید.

هر سیستم ویندوز، با فایروال از پیش نصب شده داخل سیستم ارائه می شوند. این فایروال قادر است جلوی بخش بزرگی از تهدیدها بایستد. قبل از نصب فایروال جدید باید مطمئن شوید که با فایروال داخلی ویندوز آشنایی دارید.

فایروال رایگان و از پیش نصب شده میکروسافت نسبتا ساده است و انتخابهای چندان پیچیده ای ندارد. اول کافیست اطمینان حاصل کنید که این فایروال روشن است، برای این کار باید به قسمت windows security center

بروید و از سبز بودن گزینه در شکل پایین اطمینان حاصل کنید.قدم ۲

تنظیم فایروال ویندوز حاوی انتخابهای متعددی است، در انتخابهای ابتدایی و ساده نخستین، هر دو حالت یعنی اتصال ویندوز به شبکه های خصوصی و عمومی می بایست فایروال روشن باشدقدم ۳

در بخش سمت چپ تنظیمات فایروال ویندوز گزینه تنظیمات پیشرفته وجود دارد این گزینه و تنظیمات آن مناسب کاربران این جزوه نیست. برای اطلاع بیشتر به جزوه های امنیت شبکه و تنظیمات پیشرفته فایروال مراجعه کنیدقدم ۴

اگر نیازمند فایروالی جز فایروال ابتدایی ویندوز هستید می توانید یکی از فایروالهای رایگان زیر را دانلود و نصب کنید:

ZoneAlarm Free Firewall

Comodo Firewall

Online Armor Free

 

این جزوه برای کاربران مقدماتی تهیه و طراحی شده است اما به صورت خلاصه فهرستی از قابلیتهای فایروالهای پیشرفته و حرفه ای را در فهرست زیر می آوریم :

۱ - امکان مشاهده تک تک connection ها و یا اتصالات ورودی Incoming یا خروجی Outgoing از اتصال اینترنتی شما - در این حالت می توانید همه برنامه هایی را که به صورت ورودی یا خروجی به سروری اتصال ایجاد کرده اند را شناسایی و طبعا برنامه های ناشناس و مشکوک را بلاک یا مسدود نمایید.

۲ - امکان مشاهده Port ها یا گذرگاههای اتصالات اینترنتی شما. در این حالت تک تک اتصالات از گذرگاههای مختلف کامپیوتر شما نمایش داده می شوند. 

۳ - امکان مسدود نمودن IP آدرس خاص و یا IP range خاص. در این حالت می توانید دسترسی کامپیوتر به آدرس خاصی را در شبکه محدود نمایید. 

۴ - امکان استثناء کردن برنامه های خاصی از شمول فایروال و تعریف سطح دسترسیهای متفاوت. در این حالت می توانید برنامه ای نظیر Skype را به طور مثال از شمول کنترل مسدود کردن اتصالهای ورودی توسط فایروال استثناء کنید. 

۵ - امکان شناسایی و مدیریت همزمان چند اتصال متفاوت، فرض کنید کامپیوتر شما همزمان چند اتصال متفاوت یکی با کارت شبکه، یکی با تکنولوژی تونلینگ و یکی با مودم بدون سیم یا WiFi را ایجاد کرده است. فایر وال می بایستی همه اتصالات را از جهت دسترسی به گذرگاهها و ارسال و دریافت داده زیر نظر داشته باشد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 189,050,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: