Loading...

بهشتی برای معتادان به تلفن همراه

cellphonelane

شهری در چین برای ساخت یک پیاده‌روی ویژه اقدام کرده است که تنها افرادی که سرشان به استفاده از تلفن همراه هوشمندشان رم است می‌توانند در آن تردد کنند و این پیاده‌روی ویژه کاربران تلفن همراه توانسته است تا این شهر را به بهشتی برای معتادان به تلفن همراه تبدیل کند.

این پیاده‌رو در یکی از شهرهای کوچک در کشور چین و با هدف اولیه جذب گردشگران ساخته شده است و بر اساس تابلوهای قرار گرفته در ابتدا و انتهای این مسیر، تنها کسانی که در موبایل خود سر می‌کنند حق استفاده از آن را خواهند داشت. این مسیر که در تصویر آن را مشاهده می‌کنید توانسته است تا توجه بسیار زیادی را به خود جلب کند و به همین دلیل نیز رسانه‌های بین‌المللی بازتاب خبری بسیار جالبی از این پدیده را ارائه کرده‌اند.

خبرنگار سی ان ان درباره این ماجرا به نکته جالبی اشاره کرده است، او می‌گوید که در خیابان‌های آمریکا بارها با افرادی روبرو شده است که در تلفن همراه خود غرق شده بودند و برای ایجاد یک موقعیت خنده‌دار، تنها در مسیر آن‌ها باقی می‌مانده و منتظر می‌شد تا این افراد به او برخورد کنند، حتی می‌توان در المپیک، یک سری مسابقات 1500 متر با موبایل افزوده شود که شرکت در آن واقعا به مهارت زیادی نیاز دارد.

هیچ شکی نیست که این نوع رفتار و توجه بیش‌ازحد به تلفن همراه در هنگام حضور در مسیرهای رفت‌وآمد عمومی را می‌توان یک مشکل در فرهنگ استفاده دانست ولی مسئولان این شهر چینی از ساخت مسیری برای افرادی که به این مشکل فرهنگی دچار هستند، بسیار خرسند به نظر می‌رسند و حتی معتقدند که گردشگرانی که این مسیر را از نزدیک مشاهده می‌کنند باید به کشورهای خود رفته و به دولت‌ها و شهرداری‌های منطقه فشار بیاورند تا در شهر آن‌ها نیز چنین مسیری ساخته شود.

پیش‌ازاین نیز در آمریکا، شبکه national geography یک برنامه تلویزیونی آزمایشی درباره این عادت بد ساخته بود و با ایجاد یک مسیر ویژه برای عبور افراد تلفن به دست، رفتار عمومی نسبت به این مسیر را در کانون توجه قرار داده بود ولی نکته جالب اینجا بود که بیشتر افرادی که از این منطقه عبور می‌کردند، حتی متوجه وجود این مسیر نشده بودند.

البته این مسیر بیشتر جنبه نمایشی دارد زیرا طول آن تنها 50 متر است و عرض آن ‌هم 3 متر را پوشش می‌دهد و حتی مشکل افرادی را که از تلفن همراه استفاده می‌کنند حل نخواهد کرد. ممکن است دو نفر که در حال استفاده از موبایل خود هستند در مسیر روبروی هم بوده و به هم برخورد کنند و همین امر نیز بیش‌ازپیش ثابت می‌کند که هدف اصلی این پیاده‌رو، جذب گردشگر و توجه رسانه‌ای بوده است.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 178,277,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: