Loading...

چطور بفهمیم آیا کسی درحال استفاده از اینترنت ما هست؟

یکی از دغدغه همه کاربرانی که از مودم‌های Wireless استفاده می‌کنند، متوجه شدن این موضوع است که آیا شخصی غیر از خودشان در حال استفاده از اینترنت هست یا نه؟ در این مقاله قصد داریم تا به شما این روش را آموزش دهیم.

برای تشخیص اینکه چند نفر و چه کسانی به اینترنت وصل هستند، کافیست که از نرم‌افزار Wireless Network Watcher استفاده نمایید. این برنامه بسیار ساده و کاربردی برای نسخه‌های ویندوز XP و بالاتر است و به‌راحتی می‌تواند به دنبال دستگاه‌های وصل شده به مودم فعلی‌تان را پیدا کند. اگر شخص غیر آشنایی را در لیست مشاهده کردید، پس شما می‌بایست که پسورد مودم خود را حتماً تغییر دهید.

ramuk3gohnxonchwcthr

هنگامی که این نرم‌افزار را از وب‌سایت سازنده آن (Nirsoft) تهیه کردید، آن را اجرا کنید. هیچ پنجره Setupای وجود ندارد و مستقیماً وارد محیط نرم‌افزار خواهید شد. شما لیستی از دستگاه‌های متصل را می‌بینید که در حال حاضر به Wireless فعلی‌تان وصل هستند.

کمی کار برای تشخیص اینکه «دقیقاً» چه دستگاهی به این مودم وصل است، مورد نیاز هست. ستون IP و MAC آدرس، مشخص کننده سیستم‌ها برای یک شبکه است، اما بعید بدانم که از طریق این دو بتوانید دستگاه هدف را شناسایی کنید. لذا، استفاده از ستون‌های Device Name، Device Information، و ستون User Text را پیشنهاد می‌کنم. این ستون‌ها به شما کمک خواهند کرد که بتوانید دستگاه متصل را بهتر شناسایی کنید و بهتان می‌گوید که کدام لپ‌تاب، تلفن هوشمند و یا تبلت است که به مودم شما وصل شده.

نکته مهم …

این نرم‌افزار قادر نخواهد بود که شخصی را از شبکه اخراج کند و تنها می‌بایست به جهت شناسایی دستگاه متصل از آن استفاده نمود.

منبع مطلب
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 178,276,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: