Loading...

روش های تولید محتوا و مطلب نویسی در سایت

یکی از مهمترین و پر دغدغه ترین کارها برای نویسندگان سایت ها این است که بتوانند محتوایی جدید بنویسند که تا کنون سایتی آن را ثبت نکرده است! خوشبختانه راه کار های ابتکاری زیادی وجود دارد که می توان با آن محتوای سایت را به طور کاملا بهینه و استاندارد تولید کرد. ما این روش ها را به شما توضیح می دهیم تا با تنوع شیوه ها بتوانید کاری لذت بخش انجام دهید. این مقاله پاسخ پرسش یکی از کاربران وب سایت ادمین یار است که شما می توانید با استفاده از این سایت به آدرس www.adminyar.ir هم به مقالات و آموزش ها دسترسی داشته باشید هم اینکه با خدمات ما آشنا شوید و علاوه بر این سوالات خود را بپرسید و از بین سوالات سایرین مشکلات خود را حل کنید.

 

تولید محتوا برای وب سایت

تولید محتوای جدید

یکی از بهترین و معتبر ترین روش های تولید محتوا این است که روی محتوایی سرمایه گذاری کنید که عنوان آن هرگز در وب روی آن کار نشده باشد:

ترجمه: بهترین منابع برای این گونه محتوا استفاده از سایت های خارجی و مرجع است که به صورت ترجمه می توانید محتوایی تازه تولید کنید! ۹۰ درصد محتوای جدید در ایران توسط ترجمه از طریق وب سایت ها با موضوعات خاص ارائه شده است. این روش یکی از بهترین مدل هاست که همیشه برایتان مطالب جدیدی وجود دارد. کافیست کمی از نظر زبان خارجی مسلط باشید یا توانایی استخدام چند مترجم را داشته باشید! قطعا موفق خواهید شد.

 

ترجمه برای سایت

تولید محتوا از عکس: قبلا هم در این باره صحبت هایی داشته ایم، زمانی که شما با عکس های مرتبط با صنعت خود روبرو می شوید می توانید از دل عکس ها چیزهایی را برای نوشتن استخراج کنید و بدین طریق به تولید محتوایی نایل شوید که هیچ کس راجع به آن ننوشته است چرا که تولید محتوا از عکس به هوش و ذکاوت مربوط می شود و حس و دریافت ها در هیچ کس مشابه نیست.

ترجمه سایت

تحقیق و بررسی: اگر صنعت شما به گونه ای است که می توانید مواردی را مورد مطالعه جمعیتی قرار دهید یا اینکه با آزمایشات و نظر سنجی ها به نتایج جالبی برسید، می توانید از این طریق هم به تولید محتوای جدید برسید. بسیاری از محتوا های جدید نیز می تواند بر اساس همین گزینه تولید شود. یعنی یک نظر سنجی اساس ۱۰ مقاله شود.

تولید محتوا

آموزش: باز هم به صنعت خود برگردید، ممکن است که کاربرانتان نیاز به آموزش های خاص داشته باشند که شاید در وب هم وجود داشته باشد، اما این مهم است که شما متفاوت فکر کنید و به شیوه ای جدید برای حل مشکلات بپردازید و آموزش مورد نظر را پوشش دهید! آموزش این روزها بسیار برای مردم مورد نیاز است و می تواند شعبه های بسیاری داشته باشد و سایت شما را از نظر محتوا غنی کند.

پست های پرسش و پاسخ: اگر یک بخش پرسش و پاسخ برای سایت خود داشته باشید هر چند مدت می توانید پرسش های کاربران را جمع آوری کنید و در قالب یک پست، به طور متفاوت به آن ها جواب دهید! تولید محتوای جدید از این راحت تر وجود ندارد.

 

استفاده از محتوای موجود به منظور تولید محتوای منحصر به فرد

حالا شما می خواهید از محتوای موجود برای تولید مطلب استفاده کنید اما می دانید که کپی کردن کاری غیر اخلاقی و غیر حرفه ای است. روش هایی هم وجود دارد که می توانید از آن طریق برای تولید محتوا استفاده کنید که بر اساس مطالب موجود انجام می شود.

ویرایش یا Editing : زمانی که قصد ویرایش یا ادیت کردن محتوایی دارید باید قطعه ای از محتوا را بازنگری، تغییر موقعیت، اصلاح و بازنویسی کنید! در واقع باید روی بخش یا کل محتوا کار کنید و بهترین نتیجه زمانی عایدتان می شود که با مشارکت نویسنده این کار را کنید! البته اگر قصد ویرایش مطلبی دارید که خودتان قبلا کار کرده اید این کار ساده تر و سریع تر انجام خواهد شد. اما می توان این کار را برای بخشی از متن یا تمام آن استفاده کرد، اگر این کار را برای تمام مطلب انجام دهید می توان آن را در زمره محتوای جدید و ابتکاری به حساب آورد!

 

نوشتن در سایت

Copyediting: این شیوه روی تغییرات گسترده توجهی ندارد بلکه بیشتر سعی در تغییر قالب بندی متن، اصلاحات نگارشی، غلط گیری و … می باشد. در این نمونه گاهی نویسنده با تغییر کلمات هم خانواده و یا افعال، به ویرایش محتوا می پردازد، البته می توان گفت Copyediting یکی از شیوه های تولید محتواست که از نظر بار ارزشی محتوایی جدید کمترین ارزش دارد اما به سایت شما صدمه نمی زند.

برای اطلاع بیشتر شما یک نمونه از Copyediting را ارائه می دهیم:

متن اصلی:

امروز من ایمیلی دریافت کردم که از سوی یک شرکت ترجمه ارسال شده بود. متن این ایمیل بدین صورت بود که ترجمه صفحه ای ۱۵۰۰ تومان! خب قیمت جالبی بود. شاید برای یک ترجمه که ۲۰ هزار تومان پرداخت می کردیم با پلن مورد نظری که ایمیل شده بود ۱۳ هزار تومان تفاوت داشت. به هر حال من برای شروع ایمیلی ارسال کردم و سوال خود را پرسیدم که برای ترجمه متن زیر چقدر هزینه دریافت می کنید. هنگامی که ایمیل پاسخ را دریافت کردم تعحب کردم ! چرا که نوشته شده بود:

هزینه برای ۲۰۰ کلمه ۱۵۰۰ تومان ( در صورتی که در ایمیل نوشته شده بود برای هر صفحه ۱۵۰۰ تومان که عموما ۵۰۰ یا ۶۰۰ کلمه است)

 

متن Copyediting و Editing  شده»

امروز رایانامه ای برای من ارسال شد که از سوی یک موسسه ترجمه ارسال شده بود. محتوای این رایانامه به صورت ترجمه با هزینه صفحه ای ۱۵۰۰ تومان بود، خب این مبلغ هیجان انگیز بود. اگر برای یک پروژه ترجمه، بیست هزار تومان باید واریز می کردیم، با خدماتی که در این رایانامه ارائه شده بود حدود ۱۳ هزار تومان باید می پرداختیم. برای اطلاع از کم و کیف، ایمیلی ارسال کردم و چگونگی محاسبه را پرسیدم، جالب این است که خدمات این افراد بعد از جذب مشتری به صورتی تغییر پیدا کرده و به صورت هر ۲۰۰ کلمه ۱۵۰۰ تومان محاسبه می شد که حدودا ۲۰ درصد از مبلغ عادی سایر شرکت ها بیشتر بود!

در مورد متن بالا دقت کنید که هر جا معنی کلمه یا جمله عوض شده، یا افعال جایگزین شده اند حالت Copyediting می باشد و هر جا که به جای جمله ها عینا جمله ای دیگر با مفهومی مشابه بکار رفته حالت Editing می باشد، توجه کنید که نوشتن حروف و ارقام فارسی به ریاضی یا بالعکس جزو Editing محسوب می شود.

امیدواریم که با آشنایی با این شیوه ها توانسته باشید محتوای خوبی تولید کنید و ارزش و اعتبار سایت خود را بالاتر ببرید. تمام این موراد در واقع نشان از این دارد که شما دارید برای کاربرانتان کار می کند و این برای گوگل بسیار مهم است که برای مردم بنویسید و نه گوگل! و گوگل این گونه به شما ارزش و اعتبار می دهد.

نویسنده: زهرا معبودی
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 194,382,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: