Loading...

آیا می‌شود بدون صرف هزینه و وقت زیاد، طراحی وب را یاد گرفت؟ (قسمت اول)

مطلبی که می‌خوانید، قسمت اول از سری مقالات سه قسمتی‌ای است که قرار است به شما کمک کند «طراحی وب» را بدون کوه‌کندن و خون‌ و خونریزی! بیاموزید و یک بار برای همیشه، بر مشکلاتی که باعث شده است دنبال یادگیری طراحی وب نروید، غلبه کنید. پس اگر تصمیم خود را گرفته‌اید و می‌خواهید با صرف کمترین هزینه و کمترین زمان ممکن طراح وب شوید، با مجله اینترنتی گویا آی‌تی همراه شوید.

web-designer

مقدمه

تا پیش از معرفی وب به عنوان دنیایی جدید، پیشرفته و بدون مرز، اگر شرکتی می‌خواست کسب‌وکار خود را توسعه دهد، باید شعبه‌ای جدید در یک شهر دوردست راه‌اندازی می‌کرد و رنج‌ها و هزینه‌های بسیاری را متحمل می‌شد. اما ظهور اینترنت، تمام معادلات قبلی در حوزه تجارت و بازرگانی را به هم ریخت؛ به نحوی که امروز، هر کسی می‌تواند با سرمایه‌ای بسیار اندک در فضای وب، بازار هدفی به اندازه کل دنیا برای خود ایجاد نماید و کسب‌وکار شخصی خود را مدیریت کند.

باید بپذیریم اتفاقی که امروز برای ما پیش پا افتاده به نظر می‌رسد، حتی به فکر مردمان ۱۰۰ سال پیش جهان نیز نمی‌رسید و اینترنت، یک تغییر پارادایم بزرگ در زندگی بشر ایجاد کرده است. بنابراین، اغراق نیست اگر اختراع وب را بزرگترین ابداع انسان از ابتدای خلقت تاکنون بنامیم.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد فضای وب برای راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار، منجر به گستردگی روزافزون دنیای دیجیتالی و تمایل شرکت‌ها و افراد برای حضور در این فضا شد. همین امر، طراحی وب‌ را به یکی از بهترین بازارهای کار در دنیا تبدیل کرد؛ به نحوی که چه بخواهید کارمند شوید، چه بخواهید به صورت فریلنسری (آزادکار) کار کنید و چه بخواهید شرکت طراحی و توسعه وب خود را راه‌اندازی کنید، برای شما بازار کار وجود دارد و این بازار هیچ گاه اشباع نخواهد شد.

web-design-development

بسیاری از ما رویای آن را در سر می‌پرورانیم که یک روز بتوانیم وب‌سایت شخصی خود را طراحی کنیم. برخی از ما نیز به دنبال کار هستیم و هنوز موفق به پیدا کردن شغل مناسب خود نشده‌ایم. بعضی نیز افکار بزرگتری در سر داریم و می‌خواهیم دیگران پروژه‌های طراحی وب خود را به ما بسپارند و از این طریق، کارهای بزرگ انجام دهیم و دیده شویم و رشد کنیم.

فرقی نمی‌کند جزو کدام دسته هستیم؛

برای رسیدن به خواسته‌ی خود، باید طراحی وب را یاد بگیریم.

اما متأسفانه هر کدام از ما به دلیل خاصی تا به حال سمت یادگیری طراحی وب نرفته‌ایم و خود را از حضور در این بازار پر سود و بزرگ محروم کرده‌ایم. من شخصا فکر می‌کنم طراحی وب کار سختی است و از پس آن بر نمی‌آیم. ممکن است شما به دلیل مشغله زیاد، وقت کافی برای حضور در کلاس‌های آموزش طراحی وب را نداشته باشید. فردی دیگر ممکن است نتواند از پس هزینه‌های دوره‌های آموزشی برآید و به همین دلیل تا به حال سمت یادگیری طراحی وب نرفته است.

  • اما واقعا تا چه زمانی می‌خواهیم افسوس کارهای انجام نداده‌مان را بخوریم؟
  • تا چه زمانی قرار است دائم به خود بگوییم ای کاش طراحی وب را یاد می‌گرفتم؟
  • تا چه زمانی می‌خواهیم حسرت درآمد میلیونی طراحان وب را در دل داشته باشیم؟

 

راستش را بخواهید، من از اینکه کاری را دوست دارم و فکر می‌کنم از پس آن بر می‌آیم اما تا به حال سراغ آن نرفته‌ام، خسته و افسرده شده‌ام و اعتماد به نفسم کاهش پیدا کرده است.

 

درست است که مشغله زیاد و وقت آزاد اندکی دارم. هزینه حضور در کلاس‌های طراحی وب نیز واقعا سرسام آور است. اما من نمی‌خواهم بپذیرم که از عهده‌ی این کار بر نمی‌آیم. چرا که خود را ضعیف نمی‌دانم. می‌خواهم برای یک بار هم که شده، بر ترس خود از سختی‌های یادگیری و وقت کم و هزینه زیاد غلبه کنم و تصمیم بگیرم که طراحی وب را بیاموزم.

برای شروع لازم است بفهمم چگونه بدون صرف هزینه زیاد، وقت زیاد و سر و کله زدن با کتاب‌های چندصدصفحه‌ای برنامه‌نویسی، می‌شود طراحی وب را یاد گرفت. چند روزی به من مهلت بدهید تا راه حل مناسبی پیدا کنم و پاسخ را همین‌جا برای شما بنویسم.

لطفاً برایم آرزوی موفقیت کنید!
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 186,676,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: