Loading...

دسترسی سالم برای کودکان خود ایجاد کنید، 10 تا از بهترین برنامه‌های کنترل والدین برای اندروید و iOS

mob-guide

فکر کردن به اینکه کودکان می‌توانند با داشتن یک اسمارتفون و تبلت چقدر راحت به محتوای نامناسب دسترسی داشته باشند واقعا ترسناک است. با اینکه آخرین نسخه‌های iOS و اندروید شامل ویژگی‌های محدودیتی و فیلترینگ هستند، این مقدار کافی نبوده و والدین نیاز به برنامه‌هایی دارند که بتوانند از طریق آنها کار با دستگاه‌هایی چون اسمارتفون و تبلت را برای کودکانشان به کمترین میزان خطر برسانند.

این برنامه‌ها به والدین اجازه می‌دهند که سایتهایی با محتوای نامناسب را فیلتر کنند، خرید برنامه را محدود، زمان استفاده از دستگاه را تعیین کنند و حتی تماسها، پیامک‌ها و استفاده از اینترنت را تحت کنترل داشته باشند.

در این مطلب 10 تا از بهترین این برنامه‌ها را خواهید شناخت:

Net Nanny (اندروید و iOS)

1

این برنامه با یک مرورگر و محدودیت در دسترسی به سایتهای نامناسب می‌آید و نسخه اندروید آن یک مدیر برنامه‌ها هم دارد. مرورگر این برنامه دارای 18 گروه فیلترینگ است که می‌تواند روی Block ،Warn و Allow بسته به گروه تنظیم شود، اما نسخه iOS آن با 3 فیلتر عرضه می‌شود. مدیر برنامه‌ها در نسخه اندروید به والدین امکان می‌دهد که برنامه‌های نصب شده را ببینند، در زمان نصب یک برنامه جدید نوتیفیکیشن دریافت کنند و حتی اجازه اجرای برنامه بدون تایید را ندهند.

My Mobile Watchdog (اندروید و iOS)

2

این برنامه یک سری کنترلهای خوب مثل، کنترل تاریخچه تماسها، کنترل پیامهای فرستاده شده به دستگاه، مسدود کردن صفحات وب و ایجاد محدودیت زمانی، بلاک کردن و اجازه دسترسی به برنامه از راه دور و پیدا کردن کودک از طریق جی پی اس را در اختیار والدین قرار می‌دهد.

MamaBear (اندروید و iOS)

3

مامابر، یک برنامه همه جانبه کنترل والدین است که به آنها امکان می‌دهد مکان فرزند خود را بی‌یابند و زمانی که آنها در حال رانندگی با سرعتی بیشتر از حد مجاز هستند متوجه شوند. این برنامه مکان دقیق فرزند شما را نشان و زمان ورود و خروجش از مکانهایی چون مدرسه را به شما اطلاع می‌دهد. ناظر رسانه اجتماعی این برنامه زمان اضافه کردن یک کانتکت، استفاده از کلمات ناشایست، آپلود یک عکس و تگ کردن نوتیفیکیشن می‌فرستد.

Screen Time Parental Control

4

این برنامه چیزی بین یک فراهم آورنده امنیت و البته یک ناظر بر همه کارهای تمام عیار است. والدین می‌توانند ناظر بر زمان صرف شده بر روی یک برنامه باشند و محدودیت زمانی در استفاده از یک برنامه ایجاد کنند. بعلاوه مقرارت خاموشی نیز در این برنامه وجود دارد. یکی از ویژگی‌های جالب این برنامه این است که اگر کودکان از قوانین تبعیت کنند، می‌توانند زمان بیشتری جایزه بگیرند.

MM Guardian (اندروید)

5

این یک برنامه کنترل والدین است که پدر و مادر می‌توانند از طریق آن محل تلفن کودکان را بی‌یابند، محدودیت‌های پیامکی برای آنها بگذارند، با فرستادن یک پیام، تلفن را قفل کنند یا از راه دور تلفن را به پخش آژیر مجبور کنند. ویژگی‌های پیشرفته دیگری هم وجود دارند. مثلا قفل کردن دستگاه در زمان مدرسه، مسدود کردن تماس، نظارت بر پیام‌ها، رانندگی بی خطر که اجازه تماس و ارسال پیام زمان رانندگی را نمی‌دهد. این برنامه هیچ فیلتر اینترنتی ندارد.

Canary (اندروید  و iOS)

6

اطمینان کردن به یک نوجوان آنهم در زمینه رانندگی بی خطر، تقریبا محال است. قناری نام یک برنامه است که به والدین اگر فرزندانشان هنگام رانندگی از تلفن استفاده کنند یا با سرعت غیر مجاز برانند خبر می‌دهد. شما حتی می‌توانید از طریق این برنامه فرزندان خود را از ورود به اماکن ممنوع باز دارید و برای آنها ساعت خاموشی تعیین کنید. اطلاعات مربوطه از طریق نوتیفیکیشن یا ایمیل به والدین می‌رسد.

Funamo (اندروید)

7

این برنامه محدودیتی جامع برای فرزندان در دستگاه اندرویدی آنها ایجاد می‌کند. Funamo یک مرور گر امن دارد و سایتهای مورد نظر والدین را فیلتر می‌کند. در ضمن یک موتور جستجوی امن به نام SafeSearch، نتایج فیلتر شده را به نمایش می‌گذارد و آپشنی برای ایجاد لیست سیاه و سفید نیز وجود دارد. این برنامه قابلیت محدود کردن تماسها و پیامکها را دارد و می‌توانید از طریق آن دسترسی به بازار را مسدود و محدودیت زمانی برای کودکان خود ایجاد کنید.

Norton Family (اندروید)

8

این برنامه به مامان و باباها امکان کنترل فعالیت‌های اینترنتی کودکانشان را می‌دهد. برنامه استفاده از اینترنت را تحت نظارت دارد و به والدین سایتهایی را که کودکان به آن سر می‌زنند نشان می‌دهد. بعلاوه به صورت خودکار دسترسی به سایتهای نامناسب را مسدود می‌کند. نسخه کامل این برنامه دارای ویژگی‌های کنترل پیامک، مدیریت محدودیت‌ها و گزارش ماهانه یا هفتگی از فعالیت‌های اینترنتی کودکان است.

(ParentKit (iOS

9

این برنامه برای والدین نگران، دسترسی به ابزار برنامه‌ریزی و کنترل از راه دور تلفن فرزندشان را فراهم می‌کند. این برنامه دسترسی به سافاری و دیگر برنامه‌ها را برنامه ریزی می‌کند و ویژگی‌های دیگری چون ممانعت از نصب یک برنامه جدید، خرید برنامه، دسترسی به مراکز بازی و محدود کردن محتوایی مثل موزیک و ویدئو بر اساس سن را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید زمان درس خواندن بچه‌ها دسترسی به سافاری را آزاد کنید و زمان خواب تمام برنامه‌ها را ببندید.

Kids Place (اندروید)

10

بعضی وقت‌ها است که دوست دارید دستگاه خود را به کودکان خود قرض دهید، بدون آنکه آنها اجازه دسترسی به برنامه‌ها، اطلاعات و تنظیمات را داشته باشند.این برنامه یک لانچر بوده که فضایی پر از برنامه‌های انتخابی شما را در اختیار کودکان قرار می‌دهد. اجازه نصب برنامه جدید نمی‌دهد، خرید از فروشگاه‌ها را مسدود می‌کند، محدودیت زمانی ایجاد می‌کند و به والدین امکان ایجاد پروفایلهای مختلف برای هر یک از کودکان را می‌دهد. خروج از برنامه و تغییر در تنظیمات هم با پین کدی مسدود است.

اگر برنامه‌های دیگری می‌شناسید و مد نظر دارید، در قسمت نظرات دیگر دوستان را نیز مطلع کنید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,879,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: