Loading...

امروز گوگل ۴۰ سالگی مکعب روبیک را تبریک گفت

google rubiks cube

صفحه ی اصلی سایت گوگل

اگر امروز صفحه ی اصلی گوگل را دیده باشد متوجه یک “مکعب روبیک” به جای نوشته ی Google می شوید.

امروز ۴۰ سال از ابداع اولین مکعب روبیک (در سال ۱۹۷۴) توسط یک مجسمه‌ساز و معمار مجارستانی به نام “ارنو روبیک” می گذرد. این مکعب که در ابتدا به نام “مکعب جادویی” شناخته می شد در سال ۱۹۸۰ به افتخار سازنده ی آن به “مکعب روبیک” تغییر نام یافت.

گفته می شود مکعب روبیک با فروش ۳۵۰ میلیون عدد، پرفروش ترین اسباب بازی دنیا است. همچنین گفته می‌شود این مکعب دارای ۴۳ تریلیون جایگشت (تعداد ترکیب های ممکن برای موقعیت رنگ‌ها) است.

از این مکعب جادویی در سینما و تلویزیون نیز بسیار استفاده شده است. در فیلم “در جستجوی خوشبختی – The Pursuit of Happyness” بازیگر نقش اصلی مرد آن “ویل اسمیت – Will Smith“ با حل کردن مکعب روبیک یک بازرگان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و برای مصاحبه ی شغلی پذیرفته می شود.

مسابقات زیادی نیز در سرتاسر دنیا برای هر چه سریعتر حل کردن این مکعب برگزار می شود و رکورد داران انسانی و ماشینی آن هنوز در رقابت با هم، در پی کاهش زمان رکورد خود هستند. به نوشته ی ویکی پدیا رکورد انسانی این پازل در اختیار Mats Valk از هلند در ۵٫۵۵ ثانیه است. همچنین رکورد ماشینی آن دست روباتی با ثبت زمان ۳٫۲۵ ثانیه است.

اگر علاقه مند به این پازل هستید امروز با وارد شدن به سایت گوگل در همان صفحه به صورت سه بعدی آن را بازی کنید.

 

منبع برخی اطلاعات: ویکی پدیای فارسی و انگلیسی 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,434,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: