Loading...

بزرگراه های آلمان از ۷ دهه پیش فرودگاه هایی استاندارد بودند

باور کردنش سخت است که ۷ دهه قبل، بزرگراه های آلمان توسط نیرو هوایی این کشور برای فرود و پرواز اضطراری با جنگنده هایی مثل Messerschmitt bf109s یا Focke-Wulf Fw 190s استفاده می شدند.

از آن باورنکردنی تر این است که حتی هنوز هم پرنده های جنگی مثل A-10 Thunderbolt و F-16 یا هواپیماهای باربری سنگین وزن نظامی، مانند AC-130، می توانند روی این بزرگراه ها فرود‌ آیند.

عکس بالا از یک A-10 در حالت شبیه سازی فرود اضطراری گرفته شده و عکس زیر هم یک هرکولس AC-130 را در حال نشستن بر سطح این بزرگراه-فرودگاه ها نشان می دهد.

AC-130

در کلیپ زیر (دانلود) می بینید که چطور ارتش نازی -در قبل از جنگ جهانی دوم-  بخش های جنبی مختلفی در کنار بزرگراه های آلمان بر پا و با تجهیزات مناسب مانند رادار، برج کنترل، سرویس آمبولانس و محل سوختگیری تکمیل کرده بود. امروزه این امکانات در اختیار ناتو قرار دارد و ۲ عکس بالا هم مربوط به عملیات های آن هستند.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5001 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 176,354,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: