Loading...

به زودی روی کاغذ های دیجیتالی سونی می نویسیم

از روزی که لپ تاپ ها روی کار آمده اند توانسته اند بسیاری از چیزها را برای ما راحت کرده اند و حتی باعث صرفه جویی های مکانی و زمانی برای ما شده اند. با گسترش روز افزون تکنولوژی با ورود تبلت ها به بازار تکنولووژی، باز هم به صرفه جویی های بیشتری، منجر شده است به طوری که تبلت ها را به عنوان محافظ طبیعت عنوان گذاری کرده اند. خوشبختانه رعایت طبیعت، به تبلت ها محدود نشده و این بار سونی در اقدامی جسورانه تصمیم گرفته که دفتر و کتاب هایمان را هم دیجیتالی کند! مدت هاست کلیپ هایی می بینیم مبنی بر اینکه زندگی ما با کاغذ های دیجیتالی چگونه خواهد شد اما اگر فکر می کردیم که سال ها طول بکشد تا این اتفاق بیفتد خوشبختانه خبرهای خوبی برای پایان سال ۲۰۱۴ خواهیم داشت.

کاغذ دیجیتالی سونی

شرکت سونی در بیانیه ای قیمت و زمان فروش کاغذ های دیجیتالی اش را اعلام کرده است. به گزارش شرکت سونی، این نوع کاغذ های الکترونیکی در پایان سال ۲۰۱۴ و با قیمت حدودی ۱۱۰۰ دلار به فروش خواهند رسید. یکی از ویژگی های جالب این کاغذ ها قابلیت انعطاف آن ها ست به طوری که شما می توانید به راحتی آن را تا بزنید و درون کیف و جیبتان جا دهید! اما قطعا مثل این کاغذ های عادی کنونی امکان دور انداختن برای آن ها نیست! پس سعی کنید از همین حالا عادت دور ریزی کاغذ مرسوم کنونی را از بین ببرید .

شرکت ژاپنی تولید کننده این فناوری اعلام کرده که برای خرده فروشی و فروش تکی، این محصول حدود ۱۱۰۰ دلار قیمت دارد اما برای فروش عمده قیمت کمتر خواهد شد.  در ادامه گفته شده که رفتار بسیار مشابه به کاغذ مرسوم باعث می شود که شما بتوانید هر طوری که می خواهید روی کاغذ بنویسید و حتی نکته هایی را هایلایت کنید. البته برای نوشتن یک قلم خاص برای هر کاغذ وجود دارد که قطعا صرفه جویی در خودکار و مداد و… هم فراهم خواهد شد.

کاغذ دیجیتالی سونی

البته برخلاف کاغذ های عادی که پویا نیستند این کاغذ ها هوشمندی بسیاری دارند و امکان دانلود و آپلود کاغذهای دیگر و اسنادی از اینترنت را دارا هستند. گفتنیست که نباید انتظار داشته باشید که چنین چیز مهم و گرانی را بتوانید در جیب خود مچاله شده قرار بدهید. از قابیلیت های این نوع کاغذ این است که می توانید حدود ۳۰۰۰ کاغذ و سند خاص را در یک وسیله ۱۳ اینچی ذخیره کنید و از آن استفاده کنید. به عبارتی اگر بسیار با کاغذ و اسناد سروکار داشته باشید به احتمال زیاد باید کتابخانه ای برای کاغذ های دیجیتالی خود فراهم کنید

البته سوالی که در این باره به ذهن می رسد این است که آیا واقعا نیازی به وجود چنین وسیله ای هست با اینکه تبلت ها و گوشی های هوشمند روز به روز در حال هوشمند سازی تر شدن هستند حتی قلمی برای آی پد ها به تازگی طراحی شده که می تواند محتوا را کپی کند پس چه لزومی بر طراحی این محصول بوده است. البته یکی از چیزهایی که انتظار آن را داریم رقابت شرکت های مختلف برای ساخت این وسیله خواهد بود شاید به زودی سامسونگ هم محصولات کاغذ الکترونیکی خود را با نام گلکسی پیپر! ایجاد کند و یا حتی شرکت های ال جی و … هم شروع به ساخت چنین محصولی کنند. به هر حال جالب است که علت و فکر پنهان پشت تولید این محصولات را بشناسیم. قطعا باید تدابیری برای نوع و شرایط نگهداری و حتی ویژگی های کتابخانه ای برای نگهداری این محصولات نیز اندیشیده شود. از طرفی امکانات لازم برای این دستگاه هوشمند چیزی باید فراتر از یک قلم هوشمند یا امکان ذخیره سازی باشد. پس منتظر واکنش ها نسبت به این کاغذ ها خواهیم بود.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 196,127,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: