Loading...

تولید Mini hearts ها برای کمک رسانی به پمپاژ خون

همانطور که می دانید انواع زیادی از بیماری ها هستند که بخاطر مشکلات قلبی و یا حتی وریدی پا موجب می شوند که بدن روز به روز کارایی خود را از دست بدهید و دچار مرگ افراد شود. بیماری که عموما به نام نارسایی مزمن وریدی خوانده می شود دقیقا یکی از همین بیماری هاست که به دلیل کمبود اکسیژن در خون، خون قادر به پمپاژ به طرف قلب نخواهد بود و این باعث می شود که مشکلات عدیده ای پدید بیاید که بیماران وضعیت خوبی نداشته باشند اما به تازگی راه حلی برای این مشکل پیدا شده است.

قلب های کوچک برای زندگی

طی تحقیقتاتی که به تازگی رخ داده است در دانشگاه جورج واشنگتون دکتر Narine Sarvazyan و گروهش اقدام به طراحی و پایه ریزی عضوی کوچک به عنوان قلب کوچک یا Mini hearts نموده اند تا به این وسیله با اتصال قلب های طبیعی و کوچک مشکلات این دسته از بیماران را به حد اقل ممکن کاهش دهند.  روش کارکرد این  قلب به این صورت است که با نصب و اتصال این Mini hearts ها به خون و رگ کمک می شود که خون را به سمت قلب هدایت کنند و نارسایی ها را کاهش بدهند.

 

این مینی قلب ها که با خود سلول های بنیادی افراد ساخته می شوند دقیقا عملکرد یک قلب بزرگ را در انقباض و انبساط دارند و موجب می شود که به راحتی با تقلید و ارائه عملکرد قلب، به راحتی مشکلات جسمی و وریدی این افراد مرتفع شود و خوشبختانه چون این مینی قلب ها از نوع خود بدن انسان هستند و از سلول های بنیادی فرد منظور ساخته شده اند، امکان پس زدن این قلب های کوچک از طرف بدن بیمار وجود ندارد و روی بدن افراد به طور کامل جواب خواهد داد.

دانشمندانی که روی این پروژه در حال تحقیق هستند خبرهای خوبی از رشد و تولید این نمونه در سطح حیوانی در آزمایشگاه هستند و امید دارند که به زودی روی بدن انسان نیز آن را تست کنند و به نتایج عالی ای برسند. این دانشمند در سخنانی اعلام کرد که ما نه تنها می توانیم اندام های آسیب دیده را با سلول های بنیادی بازسازی کنیم بلکه می توانیم قلبی را بسازیم که در اندام های تحتانی به کار گرفته می شوند و می توانند جریان وریدی را بهتر کند.

در آلمان نیز دانشمندان در موسسه فرانهوفر آلمان در حال کار کردن روی یک دریچه اتوماتیک برای بهبود این مشکل وریدی هستند که البته در طراحی و تولید این دریچه که رویکرد خاص خودشان را دارند. این دریچه می تواند جایگزین دریچه های معیوب شود اما در رویکرد دکتر Narine Sarvazyan این قلب کوچک کمک می کند که بتوان از همان اندام از کار افتاده یا دارای مشکل استفاده کرد و به راحتی خون را به طرف قلب پمپاژ کرد. برای دیدن نحوه کار کردن این مینی قلب می توانید فیلم زیر را مشاهده کنید.

همانطور که در این فیلم مشاهده می کنید می توانید عمل تپش قلب کوچگ را که در رگ به کار گرفته شده است را دقیقا مثل طپش قلب مرسوم مشاهده کنید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 195,970,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: