Loading...

هدف آمریکایی ها برای استفاده از فیسبوک

همانطور که می دانید شبکه اجتماعی فیسبوک یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی مجازی است که در دنیای مجازی و تکنولوژپی  توانسته  حدود ۱ میلیارد نفر را به خود جذب کرده و توانسته مزیت ها ومعایب زیادی داشته باشد. شاید در نگاه اول فکر کنید که این شبکه بیشتر برای تفریح، دید و بازدید دوستان و انتشار عقاید، نظرات شخصی باشد اما اگر بخواهید کمی حرفه ای تر به موضوع فکر کنید خواهید دانست که، از شبکه های اجتماعی به منظور مختلف استفاده می شود که می توان از جمله آن ها به بیزینس، تبلیغات، بازاریابی، انتشار اخبار، افزایش بازدید سایت و… اشاره کرد.

شبکه اجتماعی فیسبوک

اما در مورد انتشار اخبار در شبکه های اجتماعی به تازگی تحقیقی از سوی Pew Research صورت گرفته که نتایج جالبی بر جای گذاشت. طی این تحقیق که روی مردم آمریکا صورت گرفت، هدف افراد از فیسبوکی شدن را مورد بررسی قرار دادند.

البته در این تحقیق جامعه آماری روی بزرگسالان صورت گرفت. شبکه های اجتماعی مختلفی نظیر فیسبوک، توییتر، یوتیوب و ردیت و مای اسپیس و چند شبکه دیگر در این تحقیق مورد بازرسی قرار گرفتند اما جالب ترین و بحث بر انگیز ترین آمار از فیسبوک منتج شد.

به عکس زیر که نتیجه تحقیقات از سوی این مرکز و توسط Statista رسم شده است توجه کنید :

آمار شبکه های اجتماعی

همانطور که در بالا مشاهده می کنید تعداد درصد آمریکایی هایی که از شبکه های مختلف استفاده می کنند مشخص شده است. به طور کلی مردم آمریکا از شبکه های اجتماعی زیاد استفاده می کنند اما آمار فیسبوک بیشتر است.

با توجه به این آمار حدود ۶۴ درصد افرادی که از سوشال فیس بوک استفاده می کنند ۶۴ درصد است اما افرادی که برای دریافت اخبار و اطلاعات روز و دنبال کردن پست اطرافیان استفاده می کنند ۳۰ درصد است. اخبار در واقع در اینجا همان بخش NEWS FEED است که می توانید دنباله ای از فعالیت های کاربران را مشاهده کنید.

بعد از فیسبوک، یوتیوب و توییتر و گوگل پلاس با آمارهای ۵۱ درصد، ۱۶ و ۱۴ درصد در رده های بعدی قرار می گیرند که البته انتظار می رفت گوگل پلاس بعد از فیسبوک باشد که همانطور در آمار می بینید دارای نمره پایینتری است.

شاید دلیل آن این باشد که تعداد کاربران فیسبوک از سایر شبکه ها فزون تر است اما قطعا به موارد مختلفی مربوط می شود که باید توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد. با این حال آمارگیران و محققان انتظار آماری بیش از ۳۰ درصد برای فیسبوک داشته اند در عین حال تفاوت درصد ها بحث بر انگیز است.
نظرات

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 196,126,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: