Loading...

تصاویر تلسکوپ هابل از زادگاه ستاره‌ها

5

ناسا به تازگی تصاویر تلسکوپ هابل از زادگاه ستاره‌ها  را به نمایش قرار داد که به صورت غیرقابل توصیفی شگفت انگیز به نظر می‌رسند.

این تصاویر از قسمتی از کائنات گرفته شده است که با ما 6400 سال نوری اختلاف دارد و در این بخش کارخانه ستاره سازی وجود دارد. این تصاویر به مناسبت بیست و چهارمین سالگرد شروع به کار تلسکوپ فضایی هابل  توسط ناسا منتشر شدند.

در این تصاویر می‌توانید مراحل مختلف تولید ستارگان در این کارخانه تولید ستاره که با نام NGC 2174 شناخته می‌شود را مشاهده نمایید. البته این تصاویر با کمک نرم‌افزارهای کامپیوتری واضح شده‌اند. این کارخانه ستاره سازی در هر نوبت مانند پاشیدن گرد و غبار، می‌تواند چندصد ستاره را به صورت یک‌جا به وجود بیاورد و داغ شدن این ستاره‌ها امواج بسیار نیرومندی از اشعه مادون قرمز به اطراف بتابد که در نخستین گام حجم برداشت شده از این امواج موجب شد تا توجه اخترشناسان ناسا به این نقطه از جهان جلب شود.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 189,248,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: