Loading...

بیرون کشیدن کپسول زمان حاوی ماوس لیزا ی استیو جابز بعد از ۳۰سال !

 

۳۰ سال پیش استیو جابز در جریان برگزاری کنفرانس جهانی طراحی در سال ۱۹۸۳ از ماوس لیزا برای معرفی بخش های مختلف سخنرانی خود در این کنفرانس استفاده کرد که پس از پایان این کنفرانس تصمیم گرفته شد تا ماوسی که استیو جابز در این کنفرانس استفاده کرده است در داخل کپسولی در منطقه Aspen کلرادو به خاک سپرده شود.

با این تصمیم جالب یک گجت ارزشمند از تاریخ تکنولوژی برای مدت ۳۰ سال به خاک سپرده شده بود که بعد از سی سال تصمیم به حفاری و بازیابی مجدد ماوس لیزا گرفته شد.

lisa-capsule

در کنفرانس بی المللی طراحی در سال ۱۹۸۳ استیو جابز تکنولوژی هایی مانند آی پد ،  شبکه های بی سیم و حتی فروشگاه های اپلیکیشنی را پیش بینی کرده بود. استیو جابز که در جریان این کنفرانس از ماوس لیزا استفاده می کرد پس از پایان کنفرانس ، ماوس لیزا را به عنوان یکی از لوازمی که در این جریان استفاده می شد را به مسئولین کنفرانس اهدا کرد و آنها در همان زمان تصمیم گرفتند تا ماوس لیزا را داخل کپسولی که اصطلاحا ” کپسول زمان ” نامگذاری شد قرار داده و مدفون کنند.

lisa-mouse

برای مدت ها کپسول زمان استیو جابز در میدان Aspen کلرادو مدفون شده بود و امکان دسترسی مجدد به آن وجود نداشت. البته حفاری و بیرون کشیدن ماوس لیزا برای سال ۲۰۰۰ پیش بینی شده بود اما در نهایت در جریان عملیات محوطه سازی در این منطقه برگزارکنندگان  کنفرانس جهانی طراحی سال ۱۹۸۳ امکان بازیابی ماوس لیزا در سپتامبر سال گذشته را بدست آوردند.

با حفاری و رسیدن به کپسول زمان یک قسمت کپسول برش داده شد و ماوس لیزا که داخل یک بسته قرار داده شده بود توسط حفاران و مسئولان آن زمان کنفرانس به بیرون کشیده شد و یکی از آنها نیز توضیحاتی درباره استفاده از آن توسط استیو جابز با یک هیجان خاصی به دیگران داد.

شما میتوانید ویدئوی این حفاری جالب برای بیرون کشیدن کپسول زمان استیو جابز که حاوی ماوس لیزا بود را در سی نت ببینید.

 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 184,047,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: