Loading...

یک کلید داغ برای خاموش کردن سیستم شما

روش خاموش کردن سیستم برای ویندوز ۷ بسیار ساده بود . فقط باید به Start میرفتیم و پس از آن در سمت راست پنجره گزینه Shutdown بود که روی آن کلیک میکردیم . اما روند خاموش کردن در ویندوز ۸ کمی پیچیده و طولانی شده است . دکمه های Windows + C را فشار میدهیم تا Charms Screen ویندوز نمایش داده شود و سپس به Settings میرویم . در قسمت پایین Settings ، روی گزینه Power کلیک میکنیم ، تازه در این مرحله گزینه Shutdown را پیدا میکنیم . برای حل این مشکل ، ما می توانیم یک میانبر از خاموش کردن ایجاد کنیم . میانبر هم به صورت فوری و هم با تأخیر می توانیم بسازیم . خاموش کردن فوری بدین معنی هست که هنگامی که ما بر روی میانبر کلیک کنیم سیستم بعد چند لحظه خیلی کوتاه خاموش شود . اما منظور از خاموش شدن با تأخیر این است که وقتی ما بر روی میانبر خاموش کردن تاخیر کلیک کنیم ، فرآیند خاموش شدن سیستم با تأخیری که ما مشخص کردیم به تعویق خواهد افتاد . امروز در ویکی پلاس به شما خواهیم آموخت که چکونه یک کلید داغ ( Hot Keys ) برای خاموش کردن سیستمتان بسازید ، با ما همراه باشید . . .

 

یک کلید داغ برای خاموش کردن سیستم شما

۱ – روی قسمت خالی دسکتاپ کلیک راست کرده و از قسمت ” New ” گزینه ” Shortcut ” را انتخاب می کنیم .

New

۲ – اگر می خواهید میانبر برای Shutdown فوری بسازید این عبارت رو در کادر باز شده کپی و روی next کلیک کنید :

shutdown -s -f -t 00

InstantShutdownCommand-10N

۳ – اگر هم می خواهید میانبری Shutdown با تأخیر و با پیام خاصی بسازید باید عبارت زیر رو وارد کنید . متن را می توانید به جای Your message here بنویسید . در قسمت ## هم می توانید عددی از ۰ تا ۳۱۵۳۶۰۰۰۰ وارد کنید که به این معنی هست که سیستم پس از طی آن عددی که وارد میکنیم بر اساس ثانیه خاموش می شود . بعد از وارد کردن پیام روی Next کلیک کنید .

shutdown -s -f -t ## -c “Your message here”

نامی را برای میانبر خود برگزینید مثلاً Shutdown سپس روی Finish کلیک کنید .

NameShortcutAsShutdown-10N

۵ – میانبر شما ساخته شد . حالا میتوایند برای آن آیکون مناسبی انتخاب کنید . برای این کار روی آن راست کلیک نمایید و روی Properties کلیک نمایید . در سربرگ Shortcut روی گزینه Change Icon کلیک نمایید .

آیکون مورد نظرتون رو انتخاب کرده

۶ – آیکون مورد نظرتون رو انتخاب کرده روی OK کلیک نمایید . میانبرتان آماده استفاده است !

ShutdownShortcutReady-10N

منبع : PCWorld لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 184,078,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: