Loading...

بی‌سوادی علم را به سخره می‌گیرد

1

نتایج یک نظرسنجی نشان داد که مردم کشور پیشرفته‌ای مانند آمریکا از نوع بسیار بدی از بی‌سوادی رنج می‌برند و در سؤالی بسیار ساده پاسخ آن‌ها به نحوی بود که احساس می‌کنید بی‌سوادی علم را به سخره می‌گیرد.

سؤال بسیار ساده‌ای در یک نظرسنجی از مردم عادی ایالات متحده پرسیده شد: آیا زمین به دور خورشید در حال گردش است؟ جالب اینجا بود که تقریبا از هر 4 نفر یک نفر جواب منفی به این سؤال داد! در دیگر سؤالات نیز بیشتر افراد اطلاع نداشتند که ریشه تکامل انسان از یک حیوان دیگر بوده است و اعتقاد داشتند که انسان به شل امروزی از ابتدا بر روی کره زمین وجود دارد!

در این نظرسنجی این سؤالات از 2200 شهروند آمریکایی در رده‌های سنی بالای 18 ساله پرسیده شد و نتیجه نشان از نوع خاصی از بی‌سوادی در میان شهروندان این کشور بود. این نظرسنجی نشان داد قرن‌ها پس از گالیله هنوز افراد فراوانی معتقدند که خورشید به دور زمین می‌گردد.
نظرات

 

  • با سلام
    آقای حسینی عزیز یه نگاه دیگه به مقاله ات بنداز.
    قسمت دوم که در مورد تکامل انسان از موجودیت حیوانیست یه مقدار بو داره نکنه شما هم اینو قبول داری؟! ببخشید البته،بحث تکامل انسان از موجودیت حیوانی از نظر مسلمانان طبق آموزه های قرآنی زیر سواله و مورد قبول نیست.
    لطفا مراقب نشر ذهنیت های غیر واقعی باشید.
    موفق باشید
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 178,415,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: