Loading...

اینترنت اشیا، بازارهای مصرف را به کلی تغییر خواهد داد

 
همانطور که بارها در نارنجی گفتیم، اینترنت اشیابرعکس عنوان عجیب و غریب و ترجمه فارسی نامأنوسش، خیلی هم پیچیده نیست.
 
در مورد پدیده ای جدید صحبت می کنیم که در آن وسایل پیرامون ما مانند سیستم تهویه منزل یا چراغ های اتاق پذیرایی به شبکه متصل شده (حال به صورت وای-فای یا از طریق اینترنت جهانی) و توسط اپلیکیشن های اختصاصی تلفن های هوشمند و یا از طریق وب مدیریت و در صورت لزوم داده های شان در سیستم های ابری ذخیره سازی یا پردازش شوند.
 
شاید هنوز این قضیه برای بسیاری از ما ملموس نباشد، ولی باید بدانید که استارتاپ های بسیاری وارد این عرصه شده اند و شرکت های آسیایی و غول های بزرگ "دره سیلیکون" هم برای یک رقابت جانانه در حالت آماده باش قرار گرفته اند و خود را برای بازار جدیدی به نام "زندگی متصل" مهیا کرده اند.

تعریفی جامع از اینترنت اشیا

دستگاه های به کار رفته در اینترنت اشیا، رده جدیدی از دستگاه ها به حساب می آیند که به عنوان یک لایه اتصال دهنده برای سایر رده ها یعنی دستگاه های غیر-متصل مانند قفل در، پی سی ها، تبلت ها و تلفن های هوشمند به کار می روند. برای مثال یک ماشین لباسشویی را در نظر بگیرید که توسط یک سری سنسورها اطلاعات مربوط به مصرف انرژی را در تلفن هوشمند نمایش دهد.

سود سرشار سرمایه گذاری در اینترنت اشیا

گفته شده که درآمد حاصل از فروش دستگاه های اینترنت اشیا و سرویس های مرتبط با آن تا سال 2020 به 2.5 تریلیون دلار خواهد رسید.

گستره اینترنت اشیا

در آینده ای بسیار نزدیک اکثر کالاهای مصرفی زندگی ما به این سمت حرکت می کنند. از لوازم صوتی-تصویری، وسایل آشپزخانه، سیستم های روشنایی، و سیستم های حرارتی گرفته تا خودروها.

بازیگران بزرگ این عرصه

بسیاری از شرکت های بزرگی که می شناسیم از جمله ال جی، سامسونگ، اپل، گوگل، اینتل و... در حال تحقیق و توسعه در این زمینه هستند.
 

جایگاه استارتاپ ها

مدل کسب و کار این حوزه بسیار ساده است و از سه جزء اصلی سنسورها، کنترل کننده ها و اپلیکیشن ها تشکیل شده. بنابراین عرصه کار برای استارتاپ ها بسیار گسترده است.

 
نامی رمزآلود با ماهیتی ساده
دستگاه های به کار رفته در اینترنت اشیا از سه عنصر ساده بهره می برند: اتصال اینترنت، سنسور برای جمع آوری داده ها، پردازنده برای پردازش داده ها.

همه نکات گفته شده به کنار، اکوسیستم اینترنت اشیا باید به صورتی باشد که امکان درز اطلاعات و امکان هک شدن به صفر نزدیک شود. شاید این نکته آخر از همه موارد ذکر شده در بالا تلاش و زمان بیشتری بطلبد.



لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 183,562,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: