Loading...

تولید لباس نفوذناپذیر «مرد آهنی» برای سربازان در میدان جنگ

 
تولید لباس نفوذناپذیر «مرد آهنی» برای سربازان در میدان جنگ
به نظر می رسد ژنرالهای ارتش آمریکا حسابی مجذوب فیلم های Iron Man شده اند. زیرا ارتش این کشور تصمیم گرفته یک لباس زرهی (جوشن) هوشمند انقلابی تولید کند تا به نیروهای اش در میدان نبرد، «قدرت های فوق بشری» عطا کند.
 
آنها از صنایع تکنولوژی نوین، آزمایشگاه های دولتی و همچنین دانشگاه ها دعوت کرده اند تا در طرح ساخت لباسی به سبک «مرد آهنی» مشارکت داشته باشند. در حقیقت این لباس بیش از آنکه یک جوشن محافظ باشد، اسکلتی خارجی است که به سربازان اجازه می دهد مقادیر بسیار زیاد و سنگین بار را در مسافت های طولانی حمل کنند.
 
ارتش این پروژه را «لباس سَبُک عملیاتی حملات تاکتیکی» یا Talos نامیده است. این لباس علاوه بر اینکه همانند یک زره بدن سرباز را در بر گرفته و محافظت می کند، از لایه های مواد هوشمندی ساخته شده که پوشیده از سنسور هستند.
 
ارتش آمریکا می گوید که این لباس در کنار تمام تجهیزاتش، به یک شبکه گسترده ارتباطی و همچنین یک کامپیوتر پوشیدنی همچون گوگل گلاس نیاز دارد.
 
افزایش قدرت
 

این لباس باید از مواد هوشمند پوشیده از سنسوری تولید شود که مرتبا دمای بدن، ضربان قلب، و سطح آب از دست رفته را کنترل کنند.
 
همچنین اسکلت بیرونی که می تواند به بازوها و پاها متصل گردد، قادر خواهد بود با استفاده از نیروهای هیدرولیک، باعث افزایش چشمگیر قدرت بدنی هر فرد شود.
 
ستوان کول کاری بارجیس، مشاور علمی واحد فرماندهی تحقیقات، توسعه و مهندسی ارتش می گوید:
ما به گروه کاملی از سیستم ها در قالب یک لباس زرهی نظامی نیاز داریم که یک اسکلت بیرونی توانا را با یک پوشش زرهی مبتکرانه همراه کند. نمایشگرهایی که امکان کنترل میزان نیروی باقی مانده و وضعیت سلامتی سرباز را داشته باشد. و البته بتوان سلاح های مختلف را با آن ادغام کرد. 
 
این یک جوشن پیشرفته خواهد بود که شامل آنتنها و کانال های ارتباطی است. کارکرد ادراکی خواهد داشت. متشکل از سنسورها و مدارهای الکتریکی مینیاتوری خواهد بود.
 
میدان مغناطیسی
البته به گفته گروهبان مج چریس فاریس «هیچ یک از صنایع نمی توانند آن را بسازند»
 
به همین دلیل است که ارتش از تمامی سازمان ها تحقیقاتی، صنایع خصوصی، آزمایشگاه های دولتی و مراکز آکادمیک خواسته که از این پروژه حمایت کنند.
 
ارتش می گوید که پیش از این دانشمندان انستیتو تکنولوژی ماساچوست (دانشگاه MIT) کار طراحی این لباس را آغاز کرده اند. تیمی از MIT اکنون مشغول تحقیقات در خصوص یک لباس زرهی مایع هستند. سیالات به کار رفته در بافت این لباس با قرار گرفتن در میدان مغناطیسی و برقراری جریان الکتریکی حالتی جامد به خود می گیرند.
 
ربات های عظیم
پروفسور گاریث مک کینلی از MIT در مصاحبه با سایت NPR، این لباس پیشرو و آینده نگرانه را با آنچه که در فیلم های هالیوودی دیده ایم، مقایسه می کند: 
این شاید دقیقا همانند iron man باشد.
و دیگر چیزهایی که شما در فیلم ها دیده اید. مانند لباسی که Sigourney Weaver در فیلم «بیگانگان» پوشیده بود. این پوشش همانند یک ربات بزرگ است که قابلیت های انسانی را چندین باره تقویت می کند.
 
ارتش تصمیم دارد طی سه سال آینده تولید این لباس زرهی را آغاز کند. در ویدیوی زیر می توانید شمه ای از آنچه آنها از Talos توقع دارند را ببینید:
 لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 183,688,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: