Loading...

خبرهای جدید از آزمایشگاه کوانتومی مشترک گوگل و ناسا

 
چند ماه پیش شرکت گوگل به اتفاق سازمان فضایی آمریکا (ناسا) نسل دوم رایانه کوانتومی شرکت D-Wave را خریدند و به طور مختصر اعلام کردند که می خواهند از آن در آزمایشگاهی برای پیشرفت هوش مصنوعی استفاده کنند؛ بی آن که توضیح بیشتری از چند و چون کار خود بدهند.
 
حالا بعد از گذشت مدتی تصمیم گرفته اند در قالب یک فیلم کوتاه، کمی خوراک به کنجکاوان علم برسانند و اطلاعات بیشتری منتشر کنند. آن طور که گوگل و ناسا توضیح داده اند این آزمایشگاه در نهایت قصد دارد مسائل مربوط به بهینه سازی را در سطحی فراتر از توان رایانه های سنتی بررسی و حل نماید.

مثلاً ناسا به توسعه مدلی جامع تر از کهکشان می پردازد، در حالی که گوگل از آن در جهت پیشرفت های پزشکی بهره می برد. در این فیلم کمی داخل یکی از رایانه های کوانتومی نسل دوم D-Wave به تصویر کشیده شده؛ جالب است بدانید با وجود اندازه کوچکِ مدارات، هر سیستم به محوطه بزرگی نیاز دارد تا سخت افزار مربوطه را در حد صفر مطلق، خنک نگه دارد.
 
گوگل گفته که نتایج بزرگی از تجارب اخیرش با تراشه های کوانتومی به دست آورده، از جمله اینکه کدام الگوریتم در تنظیمات کوانتومی بهتر جواب می دهد، و یا یافتن شواهد بیشتری درباره استفاده پردازنده D-Wave از در هم تنیدگی کوانتومی. البته باید چند سالی منتظر ماند تا پژوهش های این آزمایشگاه مشترک به نتایج ملموس برسد. شما آینده رایانش کوانتومی را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 183,503,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: