Loading...

تب های اینباکس در جیمیل ،یک امکان خوب !

 گوگل بروزرسانی های متعددی را در جیمیل برای حرفه ای تر شدن کار با میل ها داشته که سادگی کار با این امکانات اضافه شده به آن از ویژگی های این سرویس دهنده میلی محبوب است.یکی از تازه ترین بروز رسانی های جیمیل تب های اینباکس است که میل های ورودی را دسته بندی می کند.

برای استفاده از این امکان جدید شما باید از طریق Setting جیمیل خود و با گشودن منوی باز شونده آن Configure inbox را انتخاب کنید و از بین پنج دسته بندی مختلف هر یک را به دلخواه انتخاب و میل های دریافتی را در دسته های ایجاد شده دریافت کنید.در واقع اینباکس شما تبدیل به حداکثر پنج قسمت مجزا می شود.

inbox-tab

اما آیا این امکان برای تمامی کاربران و دارندگان جیمیل کاربرد دارد و یک حسن محسوب می شود یا برعکس باعث سردرگمی کاربران می شود؟برای رسیدن به پاسخ این سوال باید دید تب های اینباکس در چه دسته های دسته بندی می شود.

Primary : میل های شخص به شخص شامل دوستان و آشنایان به همراه میل هایی که در سایر دسته بندی ها مشاهده نمی شوند در این دسته قرار می گیرند.

Social : کاملا از نام آن مشخص است و میل های ورودی از شبکه های اجتماعی و سایت های اجتماعی مختلف در این دسته قرار می گیرد.

Promotion : میل های تبلیغاتی و تجاری به همراه خبرنامه های میلی مختلف به خصوص معاملاتی در این دسته بندی قرار می گیرد.

Updates : آپدیت های جدید تاییدیه های میلی و ناتیفیکیشن ها به همراه برخی میل های سایت هایی که عضویت در آنها آپدیت های جدیدی از یک خبر را دارند در این دسته بندی قرار می گیرد.

Forums : شامل میل های گروه های اینترنتی مختلف و برخی میل های لیست شده از سایت های مختلف گروهی می باشد.

inbox-tabs

در صورتی که شما در سایت های مختلف که در این دسته بندی ها نیز آمده است عضو شده باشید استفاده از این تب ها جهت دسترسی آسان در میان انبوهی از میل های دریافتی امری ضروری خواهد بود و یک ویژگی برتر در جیمیل محسوب می شود و با دسته بندی میل های مختلف به راحتی می توان اولویت بندی های لازم را برای پاسخ به میل ها در صورت نیاز ، ایجاد کرد.

حال تصورکنید کاربری جیمیل را تنها برای ارتباط با دوستان و آشنایان خود استفاده می کند و در مواردی نادر از برخی سایت های شامل این دسته بندی ها استفاده می کند آیا دست بندی میل ها کاربردی دارد ؟ در چنین حالتی و در صورتی که دارنده اکانت جیمیل تازه وارد باشد ممکن است برخی میل های دریافتی را به دلیل قرار گرفتن در دسته بندی های دیگر ندیده و از آن مطلع نگردد چون به محض لاگین شدن تنها با دسته بندی اول که Primary می باشد روبرو شده و از بروزرسانی میل های دریافتی که می تواند دردسته Updates قرار بگیرد غافل می شود!

یک روی دیگر این دسته بندی می تواند برای همین کاربران تازه وارد یک حسن باشد چرا که در حالت عادی ممکن است در میان انبوه میل های دریافتی در صورت عضویت در سایت های مختلف که معمولا برای این دسته از کاربران سایت های اجتماعی و دوستیابی است ، میل های دریافتی از دوستان خود را ندیده و به موقع جواب میل ها را ندهند اما با دسته بندی میل های دریافتی ، میل دوستان خود را از دست نمی دهند چرا که در دسته بندی Primary قرار می گیرد و به خوبی از دیگر میل ها متمایز می شود.

پاکسازی میل های ورودی را نیز از دیگر محسنات دسته بندی میل ها بدانید چرا که با قرار گرفتن میل هایی مانند گروه های اینترنتی در یک دسته بندی خاص به نام Forumes به راحتی می توان آنها را از دیگر میل ها که اهمیت بالایی دارند جدا کرده و برای جلوگیری از شلوغی بیش از حد اینباکس آنها را پاک کرد.

بنابراین تب های اینباکس جیمیل که آخرین امکان اضافه شده به جیمیل محسوب می شود یک ویژگی خوب بوده و برای تمامی کاربران چه در سطح مبتدی و چه در سطح حرفه ای ، کاربردی می باشد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,072,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: