Loading...

گیتار زدن نوازنده راک هنگام انجام عمل جراحی روی مغزش

 

گیتار زدن یک بيمار هنگام انجام عمل جراحی بر روی مغزش پديده ای نيست که بتوان به راحتی آن را در ذهن خود تجسم کرد. اما آقای Brad Carter يک نوازنده گيتار کالیفرنیایی تصميم گرفت با نواختن گيتار همزمان با عمل جراحی مغزش، بیدار بماند و از این طريق به پزشک خود کمک کند.

 

به دنبال ابتلای او به بيماری پارکینسون اخيرا اندام وی با لرزش های شدید و ناتوان کننده ای رو به رو شده و زندگی را برای او سخت کرده بود. به همين سبب پزشکان تصميم گرفتند تا نوعی ایمپلنت تنظیم کننده ضربان در مغز وی کار بگذارند تا از اين طریق لرزش ها کنترل شده و مشکل آقای کارتر حل شود.

 

تنها مشکل آن بود برای اینکه این دستگاه کاشتنی حداکثر تاثیر را داشته باشد، لازم است هنگام عمل جراحی بيمار بیدار باشد و از میزان هوشياری بالایی برخوردار باشد. به همین منظور عمل جراحی تحت يک بیهوشی موضعی و با شرايط بیداری و هوشیاری کامل آقای کارتر، در حالی که او مشغول نواختن آهنگ های گیتار راک بود، انجام گرفت. در این شرايط او می توانست به طور لحظه ای نسبت به درخواست های پزشک خود عکس العمل نشان داده و جراحی با درصد موفقیت بالايی انجام گيرد.

 

فکر می کنيد پزشک جراح در حین عمل با شنيدن قطعه های نواخته شده موسیقی آن هم به سبک راک چه احساسی داشته است؟
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 183,991,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: