Loading...

ساخت بزرگترین رادیو تلسکوپ جهان در چین

چین ساخت رادیو تلسکوپ ۵۰۰ متری، FAST، را در ناحیه‌ای از استان گوییژو در جنوب کشور آغاز کرده است. روند ساخت در ۲۰۱۶ کامل خواهد شد و در آن زمان «رصدخانه آرسیبو» متعلق به ایالات متحده در پورتوریکو (تصویر زیر) عنوان بزرگترین رادیو تلسکوپ جهان، با ۳۰۵ متر قطر، را از دست خواهد داد.

چینی‌ها به سرعت در حال کار بر روی رادیو تلسکوپ‌شان هستند، و استان گوییژو را به دلیل گودی طبیعی که دارد انتخاب کردند. چینی‌ها با استفاده از این رادیو تلسکوپ قادر خواهند بود ۳ برابر بیشتر از آرسیبو به فضا بنگرند و ۱۰ برابر سریع‌تر از آن آسمان را مورد بررسی قرار دهند.
داستان بزرگترین تلسکوپ جهان از سال ۲۰۰۶ با جلب موافقت کنفرانسی بین‌المللی در چین نسبت به پروژه آغاز شد. پروژه در ۲۰۰۷ بودجه‌ی خود را دریافت کرد و تا کنون این بودجه به ۱۰۸ میلیون دلار رسیده است. روند ساخت نیز از مارس آغاز شد.
تلسکوپ چینی‌ها ساختار کنترل شده‌ای دارد که این امکان را فراهم می‌کند تا از راه دور مطابق با نیازها تغییر داده شود. ساختار رادیو تلسکوپ، دقتی بی‌نظیر و امکان بررسی سریع را فراهم خواهد کرد. انتظار می‌رود که چینی‌ها با استفاده از این تلسکوپ بتوانند انتشار نور از منبعی در فاصله ۱۰۰۰ سال نوری را شناسایی کنند.

- crazyengineers و popsci
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 177,882,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: