Loading...

بریتنی اسپرز بر اوج محبوبیت توییتری یا زمانی برای جولان‌ دادن سوپراستارها

28 مارچ در حوالی ساعت 8:24 دقیقه به وقت پاسیفیک دکمه فالو اکانت توییتر بریتنی اسپرز ، ابرستاره موسیقی پاپ برای 620293 بار فشرده شد تا بریتنی اسپرز با این تعداد مشترک بتواند از باراک اوباما پیشی بگیرد و به رده اول پرمشترک‌های توییتر صعود کند.

http://www.louisgray.com/graphics/twitter_spearsobama_500.jpg

مدت زیادی بود که باراک اوباما عنوان محبوب‌ترین کاربر توییتر را از آن خود داشت اما هیچ‌کس باور نمی‌کرد بریتنی با فقط شش ماه سابقه در توییتر بتواند به این عنوان دست پیدا کند. اوباما هم‌اکنون 812 هزار و بریتنی 896 هزار فالور دارد.

قضیه از جایی شروع شد که 50Cent رپر پرآوازه آمریکایی برای گسترش دامنه محبوبیت خود شروع به توییت کرد. فیفتی سنت فوق‌العاده پیش رفت و توانست در مدت محدودی به آمار خیره‌کننده 365901 فالور ( دنبال کننده ) برسد.

http://s3.amazonaws.com/twitter_production/profile_images/94472092/IMGL4495-resized.JPG

آنجا بود که خیلی‌ها به این فکر افتادند که ستاره‌ها چه کارها که نمی‌‌توانند بکنند در عرصه وب2!

البته فقط افرادی از تبار هنر و سیاست نیستند که جذب توییتر شدند. در دنیای ورزش هم می‌توان به شکیل اونیل ، ستاره افسانه‌ای بسکتبال تیم فونیکس اشاره کرد که هم‌اکنون 637860 دنبال کننده دارد و اتفاقا فعال هم هست نسبتا :)

این در حالی است که از دنیای هنر، موسیقی، سیاست، یا کلا شهرت هیچ ایرانی خاصی را در توییتر سراغ نداریم. شهره‌های خارجی با شناختی که از سرعت انتقال و سهولت در امر ارتباط با توییتر یافتند توانستند بهره‌های فوق‌العاده چشمگیری از این سرویس فوق‌مشهور ببرند.

نمونه خوب آن را در تبلیغات ریاست‌ جمهوری آمریکا یافت که باراک اوباما، رئیس‌جمهور محبوبی که هم‌اکنون ما عکسش را آتش می‌زنیم با تیزهوشی خاصی توانست از توییتر برای اطلاع‌رسانی فوق‌سریع استفاده کرده و نخبگان بسیاری را در صنعت IT با خود همراه سازد.

بدیهی است اوباما یک توییترباز حرفه‌ای نیست چرا که همانطور که مشاهده می‌کنید بعد از مراسم سوگند ریاست جمهوری فقط یک توییت کرده است اما هیچ کس نمی‌تواند از تاثیری که توییتر بر سرنوشت او و میلیون‌ها آمریکایی گذاشت چشم بپوشد.

http://www.mindfreedom.org/as/act/us/or/lane/1st-wed/britney-flyer/britney-spears-mental-health-photo

از سوی دیگر مقایسه این روند با ستارگان وبلاگستان فارسی چیزی نیست جز خلایی که در این زمینه بین ستارگان ایرانی موجود است. تاکنون ستاره‌ مشهوری در توییتر ندیده‌ایم ( شما دیده‌اید؟ )

  • محمدرضا گلزار در توییتر :))

تصور این امر اصلا مشکل نیست. فرض می‌کنیم آقای محمدرضا گلزار به عنوان یک بازیگر پرطرفدار فارسی ( شاید از ایشان خوشتان نیاید اما طرفدارانشان قابل انکار نیستند ) یک اکانت توییتر داشته باشند.

خیل عظیمی از طرفداران به جایی که اخبار زندگی شخصی ایشان را از مجلات زرد دنبال کنند و بعضا با اخبار دروغ روبرو شده و خود ایشان دچار مشکل شوند، این اخبار را از خود ایشان و به صورتی که خود ایشان می‌خواهند بشنوند.
این راه ارتباطی نزدیک به آقای گلزار قدرت جذب طرفدار را با چند ثانیه کار خواهد داد و از سقوط محبوبیت ایشان بین طرفداران دنیای آنلاینشان جلوگیری خواهد کرد ( البته با توییت‌های فکر شده! )

این اصلا خواب و خیال نیست و چیزی قابل دسترس است و فقط کمی هوش و ذکاوت و دانش یک سوپراستار ( در اینجا مثلا آقای گلزار ) را می‌طلبد که تا امروز جایی نشانی از آن نیافتم.

آیا این روند به سود ستاره‌های ایرانی خواهد بود؟ این چیزی است که اولین ستاره ( نمی‌دانم چرا یاد رضا کیانیان عزیز افتادم! ) به آن پاسخ خواهد گفت. فقط امیدوارم آن روز دیر نشده باشد و توییتر نیز از این طریق بین مردم ناآشنا با دنیای وب2 مقبولیتی چشمگیر یابد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 177,915,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: