Loading...

نحوه برداشتن پوشه های اشتراکی روی computer

در ویندوز xp وقتی My computer را باز می کنید، با پوشه های به اشتراک گذاشته شده (shared documents) روبه رو می شوید که به کاربران اجازه می دهد تا فایلهای خود را در دسترس سایر کاربران حتی روی شبکه قرار دهند.
اما با یک ترفند می توانید این پوشه ها را بردارید و خیالتان از احتمال دسترسی سایر کاربران راحت شود.
برای این کار باید 2پوشه در دو جای مختلف در رجیستری ویندوز بسازید و تغییرات را اعمال کنید. ابتدا با تایپ Regedit در منوی RUN روی استارت وارد رجیستری شوید و کندوی بزرگ HKEY-CURRENT-USER را باز کنید. سپس شاخه software را باز کرده و زیرشاخه Microsoft را بیابید. حالا با کلیک روی آن زیرشاخه windows و بعد زیرشاخه currentversion را پیدا خواهید کرد. روی آن نیز کلیک کنید تا به زیرشاخه policies برسید. آن را نیز باز کنید تا زیرشاخه مورد نظر یعنی Explorer دیده شود.
حالا داخل این زیرشاخه در صفحه روبه رو باید یک پوشه به شکل DWORD بسازید. برای این کار باید سمت راست موس را در داخل صفحه زده و New و DWORD را انتخاب کنید. نام پوشه تازه متولد شده را N ، S) NoSharedDocuments ، و D را با حروف بزرگ تایپ کنید) گذاشته و برای نابودی پوشه های اشتراکی Valuedata آن را بگذارید به همان حالت صفر (0) باقی بماند. سپس ok کرده و با رفتن به کندوی HKEY-local-machine مسیر جدیدی برگزینید. با کلیک روی این کندو، شاخه software پیدا شده و با کلیک روی آن زیرشاخه Microsoft را خواهید یافت . سپس زیرشاخه windows و بعد currentversion و بعد policies و در آخر زیرشاخه Explorer را خواهید یافت . حالا درون این زیرشاخه نیز پوشه Noshared Documents را ساخته و ارزش آن را به همان صورت صفر (0) نگه دارید. توضیح این که اگر زیر شاخه Explorer یا زیرشاخه های قبلی آن را نیافتید، باید آن را درست کنید. روش کار نیز چنین است که روی زیرشاخه اصلی بروید و New و Key را انتخاب کنید و نام Explorer یا... را داخل آن بگذارید و پوشه را داخل آن بسازید.
HKEY-CURRENT-USERsoftwareMicrosoftwindowscurrentversionpoliciesExplorer
HKEY-LOCAL-MACHINEsoftwareMicrosoftwindowscurrentversionpoliciesExplorerلطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 186,798,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: