Loading...

پهنای باند چيست؟

پهنای باند عبارت است از مقدار اطلاعات عبور داده شده از کانال ارتباطی داده شده در واحد زمان.

ولی معنای واقعی پهنای باند چيست؟ سيم های ارتباطی را جاده ای برای عبور اتومبيل ها در نظر بگيريد و داده ها را همان اتومبيل ها فرض کنيد.پر واضح است که هر چقدر پهنای جاده بيشتر باشد، ماشين های بيشتری می توانند از جاده در کنار يکديگر عبور کنند ولی در هر صورت محدوديتی نسبی برای ماشين های عبوری وجود دارد. مشابه همين مثال، پهنای باند به نسبت بزرگی ، داده های بيشتری را در يک مدت زمان مشخص جا به جا می کند، ولی در هر حال محدوديتی نيز برای آن وجود دارد.

اينترت شبکه ای از کامپيوتر های متصل به هم می باشد.وقتي شما توسط يک خط تلفن به اينترنت متصل می شويد، حجم اطلاعات دريافتی در ثانيه بسيار کم می باشد و برای تجربه سرعت واقعی در اينترنت بايد سرعت ارتباطی خود را افزايش دهيد.

پهنای باند چگونه اندازه گيری می شود؟مقدار اطلاعات به صورت کلی توسط بايت اندازه گيری می شود ( کيلو بايت، مگابايت، گيگابايت و ..... ) ولی برای اندازه گيری پهنای باند از ضريب های بيت در ثانيه استفاده می شود. مثلا کيلوبيت در ثانيه. برای همين سرعت خطوط معمولی به صورت 14.4 و 28.8 و 33.6 و 56 کيلوبيت در ثانيه نمايش داده می شود.
نظرات

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 202,624,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: