Loading...

اولین افزونه‌های گوگل‌کروم

google chrome logo

گوگل در کنفرانس Google I/O که به تازگی برگزار شد خبر از سیستم افزونه‌های گوگل کروم داد که مدت‌ها مورد درخواست کاربران عادی و توسعه‌دهندگان وب بود. این سیستم به کاربران گوگل کروم اجازه می‌دهد تا مانند کاربران برخی از مرورگرهای اینترنتی دیگر نظیر فایرفاکس و اینترنت‌اکسپلورر با استفاده از برنامه‌های کوچکی ابزارها ، سرویس‌ها و امکانات دیگری را به مرورگر خود بیفزایند.
این تصمیم برنامه‌نویسان گوگل باعث می‌شود تا شانس کروم برای کسب سهم بیشتر در بازار مرورگرهای اینترنتی افزایش پیدا کند.هم‌اکنون کاربران علاقمند می‌توانند با دانلود و اجرای یک برنامه کوچک و سپس بروزرسانی گوگل کروم این امکان را قبل از آنکه بصورت عمومی ارائه شود آزمایش کنند که باید توجه داشت به علت تحریم ایران توسط گوگل امکان بروزرسانی برای کاربران ایرانی (بدون استفاده از روش‌های عبور از تحریم) وجود ندارد.اما بر طبق اطلاعاتی که در مورد افزونه‌های گوگل کروم تا کنون منتشر شده است این افزونه‌ها با کمک HTML ، JavaScript و CSS ساخته می‌شوند ، برخلاف افزونه‌های موزیلا فایرفاکس افزونه‌های گوگل کروم برای اجرا نیازی به ری‌استارت مرورگر ندارند.با کلیه نسخه‌های مرورگر کار می‌کنند و توسعه‌دهندگان نیازی ندارند تا با ارائه هر نسخه جدید از کروم ، افزونه خود را بروزرسانی کنند.
همچنین افزونه‌های گوگل کروم مانند صفحات وب در این برنامه بصورت جداگانه پردازش می‌شوند و به راحتی می‌توان افزونه‌هایی که دچار مشکل شده‌اند یا با مصرف زیاد CPU و حافظه دچار اختلال در کار می‌شوند را بدون بستن مرورگر بست.
تا کنون چند افزونه توسط توسعه‌دهندگان برای گوگل کروم ساخته‌ شده است که البته هنوز از نظر تنوع ، قدرت و تعداد قابل مقایسه با افزونه‌های فایرفاکس نیست اما گوگل امیدوار است با ایجاد قسمتی برای ثبت افزونه‌های نوشته شده تعداد و کیفیت‌ آنها را به سرعت بهبود بخشد. از افزونه‌هایی که تاکنون آماده شده‌اند می‌توان AdSweep که حذف‌کننده تبلیغات اینترنتی است و Cleeki که امکاناتی را مشابه قابلیت IE8 Accelerators برای گوگل‌کروم فراهم می‌آورد را نام برد.

شخصا موفق شدم AdSweep را نصب کنم و در آزمایش‌هایی که انجام دادم عملکرد خوبی داشت.منتظر ارائه نسخه‌ای از گوگل‌کروم که قابلیت نصب افزونه‌ها را بصورت رسمی داشته باشد هستم و البته افزونه‌هایی که ارزش نصب‌ و استفاده‌کردن را داشته باشند.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 190,420,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: