Loading...

اول، گودر

این‌ها، توصیه‌های کوچکی‌ست برای دوستی که تازگی به فایرفاکس آلوده شده و حالا می‌خواهیم با گودر (همان فیدخوان گوگل) یک پله برویم بالاتر؛ برای اینکه راحت‌تر وبلاگ‌های مورد علاقه‌اش را دنبال کند.

1ـ به حساب گوگل وارد شو. نداری؟ در این آدرس یک حساب جدید باز کن. با ثبت‌نام و گرفتن یک آدرس پست الکترونیک در Gmail، که کلید ورود شما به قلمرو گوگل است، در این آدرس می‌توانید ابزار و ادواتی را که در دسترس‌ات قرار دارند ببینی.

این سریع‌ترین راه است، اما می‌توانی با ای‌میل‌های دیگری که از سرویس‌های دیگر داری هم در گوگل حساب کاربری داشته باشی. با رفتن به این آدرس و وارد کردن ای‌میل‌ات در مثلا Yahoo و وارد کردن یک رمز به انتخاب خودت -که می‌تواند با رمز اصلی یکی نباشد-، حواست باشد. گوگل ای‌میلی به آن آدرس می‌فرستد و پس از تایید، حساب گوگل فعال می‌شود.

2ـ هدف‌مان خبرخوان گوگل است؛ همان خواننده گوگل. خب، آدرس‌اش این است. با رفتن به آدرس، چنین چیزی می‌بینی.

gooder_01

2ـ می‌توانی در این آدرس ببینی که طرز کار گودر چگونه است، یا همان ویدیویی را که در صفحه‌ی شروع قرار دارد ببین.

3ـ می‌رسیم به اضافه کردن فید وبلاگ‌ها. در نوار آدرس فایرفاکس آیکن فید را می‌بینی؟ دقت کن که روشن باشد، نارنجی باحال. یا بهترش این است که دنبال آیکن‌های بزرگتری در نوار کناری وبلاگ‌ها و سایت‌ها بگردی، معمولا در بالاترین نقطه پیدایش می‌کنی، گاهی هم وبلاگ‌نویس‌های خجالتی می‌گذارندش آن پایین-مایین‌ها که کار خوبی نیست اصلا، حواست باشد. در تصویر زیر با رنگ زرد مضحک مشخص شده‌اند.

gooder_02

 

 

 

 

 

 

 

 

4ـ در سمت چپ، در کادر کوچک سبز رنگ، روی Add subscription کلیک کن و آدرس فید دلخواه‌ات را وارد کن. در شروع یادآوری می‌کند که تنظیمات به گونه‌ای‌ست که با اسکرول کردن صفحه، یادداشت‌ها تیک “خوانده شد” می‌خورند و اگر تمایل داری اینگونه نباشند برو به setting و تغییرش بده. از این فعلا بگذر. چیزی شبیه به زیر را حتما می‌بینی.

gooder_04

 

 

 

 

 

 

5ـ خب راستش این قیافه، کمی آزاردهنده است. پیشنهادم این است: نصب افزونه‌ی استایلیش و استفاده از استایل فارسی فیدخوان گوگل. می‌توانی همه‌ی استایل‌های مرتبط با فیدخوان گوگل را اینجا ببینی، و توضیحات بیشتر در مورد استایل فارسی فیدخوان گوگل را بخوانی.

gooder_05

 

 

 

 

 

» اصل‌اش تمام شد. شروع کن به اضافه کردن فید‌ها، بقیه‌اش را هم به مرور یاد می‌گیری. سوال هم اگر داری بپرس.

(وردپرس|بلاگر) + فایرفاکس
symoniri@gmail.com
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,990,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: