Loading...

اسپمر های فارسی در موتور های جستجو

به جرات می‌توان ازعان داشت که روزی نیست از اینترنت اسفاده کنیم و موتور جستجوی گوگل مورد استفاده‌مان نباشد .
ماموريت گوگل ارائه بهترين تجربه‌ی جستجو دراينترنت بوسيله در دسترس و مورد استفاده قراردادن عمومی اطلاعات جهان است. گوگل، ايجادكننده بزرگترين ماشين جستجوي جهان، سريعترين و آسانترين راه پيدا كردن اطلاعات روي اينترنت را ارائه مي كندو با دستيابي به بيش از 1.3 ميليارد صفحه ؛ گوگل نتايج را در ظرف كمتر از يك دوم ثانيه به كاربران در سراسر جهان ارائه مي كند. اكنون، گوگل روزانه به بيش از 100 ميليون تقاضاي جستجو پاسخ مي دهد. 
بازدید بالایی که گوگل دارد باعث شده که گاه مدیران سایتها از هر روشی برای استفاده و بالابردن بازدید خود از این موقعیت استفاده کنند که به مرور باعث ایجاد روشهایی برای فریب موتورجستجوی گوگل و پیدایش سایتهای اسپم شده است .
این موضوع بحثی است که خصوصا طی یکسال اخیر در سایتهای فارسی نیز رواج زیادی داشته است .
کافی است به دنبال جستجوی عبارت خاصی به زبان فارسی در موتور جستجوی گوگل بوده باشید بی‌شک ، به سایتهایی برخورد کرده‌اید که در واقع فاقد محتویات مورد نظر هستند.
در واقع این سایتها با قراردادن  یک سری کلمات کلیدی در صفحات خود باعث فریب موتورهای جستجو و در نهایت کاربر میشوند .
در اینگونه سایتها  یک ورودی keyword تعریف شده (مثلا توی یک فایل txt) و با استفاده از یک خزنده به تعداد کلیدواژه ها صفحات مشابه تولید میشه که در نتیجه باعث به وجود آمدن صفحاتی دارای کلیدواژه‌هایی پرکاربرد و فاقد مطلب مرتبط است .
که هدف:  تبلیغات و بالا رفتن رنک گوگل و ایندکس صفحات بسیار بالا در گوگل هست .
این یعنی اسپم …
البته موتورهای جستجو خصوصا گوگل، تا حدود زیادی می‌توانند جلوی اینجور اسپم‌ها رو بگیرند . اما گاهی اوقات رشد قارچ گونه این سرویس ها، گوگل رو هم دچار مشکل میکنه.
اخیرا گوگل در مطلبی در وبلاگ رسمی ‌اش اعلام کرده بود که در راستای بهبود نتایج جستجو در گوگل قصد دارد تا با تمرکز بیشتر به چند زبان خاص از جمله فارسی ، سرویس گزارش هرزنویسی خود را بهبود بخشد.
در همین راستا گوگل از کاربرانی که به زبانهای تایلندی – اندونزی – رومانی – چک و فارسی آشنایی دارند خواسته تا با شرکت در این برنامه به بهبود و پالایش هرچه بیشتر نتایج جستجوی گوگل کمک کنند .
موضوعی که چندی پیش وبلاگ شاهوار دات نت به آن پرداخته و با دعوت همگانی از کاربران فارسی زبان ؛ و با هدف اتحاد کاربران برای حذف سایتهای اسپم از نتایج جستجو سعی در حل این مشکل دارد .


برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به آدرس http://www.shahvar.net/1389/02/21/report-spam-websites مراجعه کنید
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,889,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: