Loading...

ادغام چندین بوکمارکلت در یک بوکمارکلت

بوکمارکلت ها به زبان جاوا اسکریپت نوشته می شوند و کارشان به زبان ساده این است که به ما کمک می کنند تا بعضی کارها را سریع تر انجام دهیم. درحقیقت یک نوع میان بر هستند.حال ممکن است که ده ها بوکمارکلت بر روی مرورگرمان داشته باشیم.هر کدام از آنها کارهای خاصی انجام میدهند مثلا یکی در ویکی پیدیا سرچ میکند ، یکی وظیفه ترجمه را بر عهده دارد ،یا مثلا یکی هم کوتاه کننده آدرس است.تعداد این بوکمارکلت ها هر روز و هر روز زیادتر می شوند و نیاز ما به آنها برای صرفه جویی در زمان بیشتر و بیشتر.فرض کنید اگر  بخواهیم برای ۵۰ عملیات مختلف ، ۵۰ بوکمارکلت داشتیم نه تنها در زمان صرفه جویی نمی شد بلکه باید وقتی هم برای پیدا کردن آنها صرف می کردیم(با توجه به اینکه ۵۰ عدد کوچکی هم هست!)

(در همین ارتباط :استفاده از کوتاه کننده آدرس گوگل بدون استفاده از گوگل تولبار)

Quix یک مولتی بوکمارکلت است که کار چندین بوکمارکلت مختلف را در یکی انجام میدهد و درست مانند خط فرمان یونیکس کار میکند.بعد از نصب این بوکمارکلت ، با فشار دادن دکمه آن یک دیالوگ باکس باز خواهد شد و فرمانتان را تایپ میکنید.

برای این کار فقط کافیست تصویر پایین را کشیده و در قسمت بوکمارک مرورگر خود رها کنید(drag&drop) ،کاربران اینترنت اکسپلورر هم میتوانند این لینک را به قسمت favorite مرورگر خود اضافه کنند.حتی شما میتوانید از این بوکمارکلت در Safari ، Opera و همه مرورگرها استفاده کنید.

این  بوکمارکلت برای همه مرورگرها قابل استفاده است.در اینجا میتوانید نحوه نصب در هر مرورگری را ببینید.تنها  کافیست روی مرورگر مورد علاقه خود کلیک کنید.

اجازه دهید برای نشان دادن کارایی بالای این بوکمارکت یک مثال بزنیم: به عنوان مثال با فرمان bitly می توانید آدرس صفحه ای که در آن هستید را به کمک سایت bit.ly کوتاه کنید. یا مثلا با دستور tr می توانید صفحه پیش رو را به زبان مورد نظر خود به کمک google translate ترجمه کنید.دستورات فوق العاده ساده هستند و به خاطر سپردنشان بسیار راحت. مثلا دستورات s یا w و yt  به ترتیب برای جستجو در تویترسرچ ، ویکی پدیا و یوتیوب خواهد بود.

در این صفحه میتوانید لیستی از دستورات را مشاهده بفرمایید.در خود سایت هم به صورت دسته بندی شده فرمان ها آورده شده، که می توانید از اینجا ملاحظه بفرمایید.همچنین میتوانید با ایجاد فرمان های سفارشی، این لیست را توسعه دهید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 198,442,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: