Loading...

5 روند مورد توجه در رسانه های اجتماعی و اینترنت

انسان اصولا موجودی اجتماعی است و به تنهایی دوام نمی آورد. تنهایی و تنها بودن همیشه برای انسانها رنج آ ور بوده و هست. همیشه وقتی مسابقه فوتبال را همراه دوستان خود مشاهده می کنید لذت بیشتری می برید.

 

5 روند

از طرفی با متولد شدن اینترنت و رایانه بیم آن می رفت که انسانها تنها بمانند و دیگر در اجتماع حاضر نشوند که این خود می توانست باعث از بین رفتن اجتماع بزرگ انسانی شود. اما انسانها با توسعه فن آوری توانستند تجربه های اجتماعی را بع اینترنت بیافزایند. این روزها دیگر وقتی در حال کار با رایانه خود هستید احساس تنهایی نمی کند زیرا دوستان شما با استفاده از سایتهای اجتماعی همیشه همراه شما هستند. ترکیب اینترنت که منبع عظیمی از اطلاعات است با ویژگیهای اجتماعی باعث خلق شدن امکانات بسیار جالبی شده است. البته در کشور ما فعلا سایتهای اجتماعی با موانع بسیاری مواجه هستند، اما سایتهای اجتماعی جزیی از آینده هستند و به زودی در کشور ما هم مشکلات این سایتها رفع خواهد شد.

اما در ادامه این نوشته با 5 روند مورد توجه در رسانه های اجتماعی و اینترنت آشنا می شوید. این 5 روند را می توان نمونه های موفقی از ترکیب اجتماعی بودن و اینترنت دانست.


1. اسکن اجتماعی

این روزها تلفن های همراه دیگر برای برقراری تماس تلفنی استفاده نمی شوند. اگر یک تلفن همراه نسبتا پیشرفته مانند آی فون داشته باشید می توانید کارهای زیادی با آن انجام دهید. یکی از این کارها، اسکن کردن بارکد یا کد QR است.  این یعنی هر کسی می تواند با استفاده از تلفن همراه خود و اجرای یک برنامه اسکن بارکد، برچسب های نصب شده بر روی محصولات فیزیکی را اسکن کرده و به دنیایی از اطلاعات مربوط دستیابی پیدا کند.  این کار می تواند ارتباط جالبی را میان دنیای فیزیکی و مجازی برقرار کند.

استیکی بیتز به کاربرانش اجازه می دهد فیلم، نوشته، عکس و صدا را به این برچسبها بچسبانید. بدین ترتیب کاربران دیگر می توانند این اطلاعات را ببینند و از آنها استفاده کرده و یا به آنها بیافزایند. این روش، راه بسیار خوبی برای تگ زدن، به اشتراک گذاشتن و برقراری ارتباط حول یک کالا است.

 

 
تصویری از استیکی بیتز

 

2. پرسش و پاسخ

سایتهای پرسش و پاسخ مبتنی بر وب سالهاست که وجود دارند. اما این حوزه این روزها مورد توجه نام های بزرگ اینرتنت قرار گرفته است. گونه جدید این سایتها می توانند تا ابد روش کار ما را برای یافتن اطلاعات تغییر دهند زیرا آنها تعریف "جستجو" را به "کشف هوشمندانه اطلاعات" تغییر داده اند.

پر سر وصدا ترین نوع از این پروژه ها Quora است. این سایت که به تازگی هم افتتاح شده و در بین مالکان آن افرادی از فیس بوک هم دیده می شوند روند جالبی را برای پاسخ به سوالات در نظر گرفته است. در این سایت هم دوستان شما در سایتهای اجتماعی دیگر هستند که برای Quora مهم هستند.


 

پرسش و پاسخ

3. خرید دسته جمعی

این سایتها هر روز کالایی را با تخفیف بسیار زیاد عرضه می کنند و شما می توانید انها را بخرید. البته یک شرط دارد و آن هم اینکه برای فعال شدن یک سفارش باید حداقل تعیین شده ای در زمانی مشخص در سایت ثبت نام کنند. به همین علت شما تشویق خواهید شد تا افراد بیشتری از دوستانتان را برای خرید تشویق کنید.

 

 

خرید دسته جمعی

 

4. موبایل ها تبدیل به گاو صندوق می شوند

حالا دیگر تلفن های همراه پیشرفتهای فراوانی کرده اند و کارهای زیادی انجام می دهند. درآینده نزدیک این تلفنها شما را از شر همراه داشتن انواع کارت اعتباری و خرید راحت خواهند کرد. کافیست کارت شما توسط گوشی اسکن شود تا از این به بعد بتوانید با استفاده از این گوشی از تمام امکانات کارتهای اسکن شده استفاد کنید.

 

موبایل و کارتهای اعتباری

5. چه برنامه ای را مشاهده می کنید؟

این روزها حتما متوجه سرویسهایی شده اید که توسط آنها می توانید ورودتان به یک موقعیت مکانی را اعلام کنید. این سرویسها با اقبال بسیاری از طرف کاربران روبرو شده است و به همین دلیل به نظر می رسد موج بعدی از این سرویس ها را در زمینه سرگرمی ها ببینیم. یکی از سرگرمیهای این روزها مشاهده برنامه های تلویزیونی است. می تواند اعلام کنید که در حال مشاده چه برنامه ای هستید و هم زمان لیت دوستانی را هم که در حال مشاهده همان برنامه هستند را دیده و در بحث ها شرکت کنید.

 

 

سرگرمیها و سرویسهای اجتماعی

[منبع]
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,862,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: