Loading...

یک راه زیبا برای نمایش تعداد خوانندگان فید

Feedburner default style شاید ابزار نمایش تعداد خوانندگان فیدبرنر راه ساده‌ای برای نمایش تعداد اعضای فید وبلاگ باشد ولی کمی خسته کننده و تکراری است و قابلیت انعطاف زیادی ندارد.

راه دیگری که برای این کار وجود دارد و به شما آزادی عمل بیشتری میدهد و اجازه میدهد کاملا نحوه نمایش تعداد خوانندگان فید وبلاگ خود را در کنترل بگیرید در زیر معرفی شده.

در این روش از یک اسکریپت نوشته شده به زبان PHP کمک میگیریم.
در حقیق ابتدا این اسکریپت به صورت یک افزونه برای وردپرس ارائه شد، اما به دلیل اینکه امکان استفاده از این افزونه در دیگر وبلاگ‌ها و وبسایت‌ها وجود نداشته نویسنده این وبلاگ کد اصلی این افزونه را استخراج کرده تا قابل استفاده در وبلاگ‌های دیگر و وبسایت‌ها باشد.

توجه! این یک اسکریپت نوشته شده به زبان PHP میباشد بنابراین اگر از سرویس‌های وبلاگ رایگان مثل بلاگر، وردپرس، بلاگفا یا دیگر سرویس‌ها استفاده میکنید باید ابتدا یک فضا برای ذخیره فایل‌های این اسکریپت که از زبان PHP پشتیبانی کند و اجازه دسترسی به این فایل‌ها را بدهد پیدا کنید.
برای این کار میتوانید از امکانات رایگان سایت AtHost استفاده کنید

حالا برای اجرای این اسکریپت باید مراحل زیر را طی کنید
۱- فعال‌سازی Awareness API : برای اینکه این اسکریپت بتواند به اطلاعات فید شما دسترسی داشته باشد باید این قابلیت را در فیدبرنر فعال کنید، برای این کار وارد اکانت فیدبرنر خود شده و روی اسم فید مورد نظر کلیک کنید، سپس روی گزینه Publicize کلیک کنید و در منوی سمت چپ صفحه روی گزینه Awareness API کلیک کنید.
در این قسمت روی Activate کلیک کنید تا این سرویس فعال شود.

۲- دانلود فایل‌های مورد نیاز : حالا باید فایل‌های مورد نیاز را دانلود کنید.

دانلود feed-count-display

بعد از دانلود کرد فایل آن را روی کامپیوتر خود از حالت فشرده خارج کنید.

۳- ویرایش فایل Config.php : حالا باید این فایل را ویرایش کنید و ID فید خود را در آن قرار دهید.
برای پیدا کردن آی‌دی فید خود وارد اکانت فیدبرنر شوید و روی اسم فید مورد نظر کلیک کنید، شماره روبروی ID در نوار آدرس آی‌دی فید شما میباشد.

feed-id

فایل Config.php را در یک ویرایشگر متن مثل notepad باز کنید و شماره ID خود را جایگزین شماره موجود در خط ۱۵ام مقابل FeedID1 کنید و فایل را دخیره کنید.

۴- آپلود فایل‌ها : حالا باید فایل‌ها رو روی هاست خود آپلود کنید.
در این قسمت باید توجه کنید که سطح دسترسی (permissions) پوشه‌ی Data باید برابر ۷۵۵ باشد یعنی توسط سرور قابل نوشتن باشد.

بعد از انجام مراحل بالا میتوانید نتیجه کار را مشاهده کنید، کافیست آدرس فایل js.php را در نوار آدرس خود وارد کنید، برای مثال :

http://www.yoursite.com/yourfiles/feed-count-display/js.php

نتیجه کار باید چیزی شبیه این باشد :

document.write("354");

stylish

برای نمایش تعداد خوانندگان فید وبلاگتان در هر صفحه‌ای کافیست از یک کد ساده‌ استفاده کنید :حالا میتوانید به کمک CSS به این کد شکل و ظاهری زیباتر بدهید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,922,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: