Loading...

12 ابزار برای تجزیه و تحلیل سایت شما در طراحی

امروزه تقریبا ابزار بسیاری برای تجزیه و تحلیل کدهای سایت وجود دارد، اما موردی که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد طراحی است که از این بابت امکانات زیادی در اختیار نیست یا حداقل کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند. از نظر من بهترین ابزار برای ارزیابی طراحی وب، نظرات کاربران است. با این حال در اینجا ابزاری را مرور می‌نماییم که می‌توانند شما را در طراحی هر چه بهتر راهنمایی نمایند.

1. Google Website Optimizer

ابزار رایگان آنالیز سایت گوگل، به شما اجازه می‌دهد تا بدون صرف هزینه، ارزش و ترافیک سایت خود را بالا ببرید. این ابزار می‌تواند شما را در تست و بهینه‌سازی هر چه بهتر محتوا و طراحی همراهی نماید. سریع و آسان بودن از ویژگی های آن به شمار می‌رود که حتی ممکن است به افزایش درآمد و ROI نیز منجر شود.

2. Firefox Accessibility Extension

این ایزار که برای فایرفاکس طراحی شده است، مشاهده محتوای وب را برای افراد معلول آسان‌تر می‌نماید. توسعه دهندگان می‌توانند از این ابزار برای تست ساختار و طراحی استفاده نمایند که بر اساس استاندارد های وب پایه ریزی شده است.

3. YSlow

YSlow ابزاری‌ست که محتوای وب را بررسی می‌نماید و و برای بهبود عملکرد و محتوای سایت پیشنهاداتی را ارئه می‌نماید. YSlow یک افزونه برای فایرفاکس است که بر اساس فایرباگ کار می‌کند. این ابزار می‌تواند بر اساس تنظیمات پیش فرض خود یا حتی تنظیماتی که توسط کاربر تنظیم می‌شوند به ساختار و محتوای سایت رتبه دهد. همچنین می‌تواند خلاصه‌ی جزئیات صفحات را نشان دهد، آماری را در مورد صفحات ارائه می‌دهد و یا می‌تواند با ارائه ابزاری مانند Smush.it و JSLint مدیریت را در بهبود هر چه بهتر سایت همراهی نماید.

4. Click Density

چنانچه می‌خواهید بدانید بازدیدکنندگان شما در کدام قسمت های سایت بیشتر کلیک می‌کنند از Click Density استفاده کنید. این ابزار می‌تواند با ارائه‌ی تصویری نمادین از کلیک‌های کاربران کمک بزرگی به طراحان نماید.

5. Pagealizer

Pagealizer با ارائه آماری، میزان زمان دسترسی به یک صفحه یا جزئیات آن را نمایش می‌دهد. این ابزار می‌تواند تشخیص دهد که یک صفحه چند بار توسط بازدیدکنندگان بازدید شده است، چه رتبه‌ای می‌تواند داشته باشد، چه مدت این صفحه به طور مداوم باز نگه داشته شده است یا به اصطلاح پایین و بالا شده است و یا حتی چه مقدار بازدیدکنندگان در این صفحه کلیک کرده اند.

6. Clixpy

با Clixpy می‌توانید متوجه شوید که چه ویژگی‌هایی برای استفاده در سایت به سختی انجام می‌شوند و چه ویژگی‌هایی به آسانی. اگر می‌خواهید بفهمیدد که چرا کاربر از سایت شما خارج می‌شود این ابزار گزینه‌ی مناسبی است. با Clixpy می‌توانید بازدیدکنندگان خود را به مشتریان همیشگی سایت خود تبدیل کنید.

7. Access Color

AccessColor می‌تواند روشنایی و یا کنتراست رنگ‌های استفاده شده در background و foreground را ارزیابی نماید و تشخیص می‌دهد ویژگی های بدست آمده آیا برای کاربران مناسب است یا خیر.

 

8. Check My Colours

ابزاری برای چک کردن نما و ترکیب رنگ تمام عناصر پس زمینه DOM است و اگر پیشنهادی در جهت بهتر شدن این زمینه داشته باشد، ارائه می‌دهد. این پیشنهادات بر اساس استانداردهای کنسرسیوم جهانی وب (W3C) داده می‌شوند.

9. Browsershots

Browsershots با گرفتن اسکرین شات از صفحات سایت شما در مرورگرها و سیستم عامل های مختلف، نحوه نمایش آنها را به شما نشان می‌دهد. ابزاری رایگان و اُپن سورس است و برای استفاده مستقیم طراحان وب ساخته شده است.

10. Five Second Test

ابزاری آسان جهت تشخیص موارد تاثیر گذار طراحی صفحات به شمار می‌رود. با استفاده از Five second test براحتی نقاط برجسته طراحی مشخص می‌شوند. این ابزار به دو روش کار می‌کند:

  • Memory Test : شما 5 ثانیه از بازدیدکننده زمان میگیرید و سپس از او میخواهید عناصر خاصی را به خاطر بسپارند.
  • Click Test : شما 5 ثانیه از بازدیدکننده زمان میگیرید و سپس از اون میخواهید که بر روی عناصر خاص مورد نظر کلیک نماید.

روند کار به این صورت است که طراحی‌ای که شما مد نظر دارید را آپلود می‌نمایید و سپس نوع روش آزمایش را انتخاب می‌نمایید. به شما یک آدرس داده می‌شود تا با بازدیدکننده یا هر فردی که قرار است آزمایش را انجام دهد به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید اجازه دهید این آزمایش به صورت رندوم انجام شود و تمام بازدیدکنندگان شرایط آزمایش را نداشته باشند.

11. Usabilla

Usabilla، سریع و آسان ترین راه ممکن برای جمع آوری نظرات در هر مرحله از طراحی را ارائه می‌دهد. از کاربران سوالات در ذهن خود را بپرسید و براحتی به جواب برسید. کاربران به راحتی می‌توانند نظراتشان را در هر کجای روند طراحی با شما و حتی با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند. در اینجا می‌توانید بیشتر اطلاعات کسب نمایید.

12. User Testing

فرآیند سریع تست و آسان سایت را می‌توانید با UserTesting تجربه نمایید. صاحبان سایت می‌توانند به شبکه ای از آزمایش کنندگان تصاویر پیش نمایش اصلی سایت، بپیوندند و با توجه و نظرات و پیشنهادات جمعی آنها که دیدگاه مشخصی را دارند، روند بهبود سایت را پیش گیرند.

مطمئنا ابزار دیگری در این زمینه وجود دارد که در این لیست ذکر نشده است. چنانچه ابزار مفید دیگری می‌شناسید با ما به اشتراک بگذارید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 183,700,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: