Loading...

12 ترفند گوگل کروم

گوگل کروم مرورگری است که گوگل آنرا خلق کرده و هدف از ایجاد آن ساخت مرورگری است که بتواند پاسخگوی نیازهای آینده باشد. آینده ای که گوگل معتقد است همه کارها در آن به صورت آنلاین انجام خواهد شد و دیگر نیازی به خرید یک سیستم عامل گران قیمت و به طبع آن یک رایانه گران ندارید. برای انجام دادن کارهایتان تنها کافیست به اینترنت متصل شوید و باقی کارها آنلاین انجام خواهد شد. در ادامه می توانید 12 ترفند برای بهتر کارکردن با این مرورگر را مطالعه کنید.

1. از نوار آدرس برای انجام محاسبات ساده استفاده کنید. قبلا هم نوشته بودم و حتما خودتان می دانید که می توان از گوگل برای انجام پاره ای از محاسبات استفاده کرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید این نوشته را بخوانید. در مرورگر کروم به راحتی می توانید عبارت را در نوار ابزار بنویسید و گوگل کروم نتیجه آنرا در همان نواز ابزار نمایش می دهد. به تصویر زیر دقت کنید:


 

2. اگر در سایتی محلی برای تایپ وجود داشت، مانند فرم وارد کردن نظرات، و فکر کردید که این محل کوچک است می توانید نشانگر ماوس را بر روی گوشه پایینی و سمت راست محل تایپ برده و آن گوشه را گرفته و بکشید تا جایی که اندازه محل تایپ مناسب شود.

 


 

3. با راست کلیک کردن بر جایی از صفحه ای که دارید آنرا مشاهده می کنید و انتخاب کردن گزینه Inspect element می توانید اطلاعات فنی بسیاری را در مورد آن صفحه بدست بیاورید.

 

4. با گرفتن و کشیدن برگه ها (Tab) به سمت پایین می توانید آنها را در یک پنجره جدید داشته باشید. با کشیدن یک پنجره هم به داخل نوار برگه ها، می توانید آنرا به برگه های آن پنجره اضافه کنید.

 


 

5. با کلیک بر روی تصویر فولدری که در سمت راست نوار ابزار قرار دارد و انتخاب گزینه Create Application Shortcuts می توانید از سایتی که در حال بازدید آن هستید یک برنامه بسازید که مسقل از مرورگر اجرا شود. البته این گزینه بیشتر بر روی سایتهای خانواده گوگل کار می کند. بنده برای وی ویو تست کردم ولی جواب نداد. برای کسب اطلاع بیشتر در مورد این پدیده می توایند این مقاله را بخوانید.

 

6. با فشردن Ctrl+Shift+N پنجره ای را در حالت incognito باز می کنید. صفحاتی که در این پنجره دیده شوند در تاریخچه مرورگر شما ثبت نخواهند شد، و البته ردپاهای دیگری هم از خود باقی نخواهید گذاشت (مانند کوکی ها). البته این امکان از ذخیره شدن اطلاعات بر روی رایانه شما جلوگیری می کیند اما همچنان ممکن است سایتها بتوانند اطلاعاتی از رفتارهای آنلاین شما ذخیره کنند.

 


 

اگر هم لینکی را خواستید در این حالت باز کنید می توانید بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Open link in incognito window  را انتخاب کنید.

7. Alt+home لینکی را باز می کند که در تنظیمات گوگل کوم آنرا به عنوان Home وارد کرده اید.

8. Ctrl+shift+T آخرین برگه ای که بسته اید را باز می کند.

9. با هر بار فشردن Ctrl+Tab به برگه بعدی می روید. ترکیب Ctrl+Shif+Tab این کار را در جهت عکس انجام می دهد.

10. می توانید یک لینک را گرفته و آنرا در فضای میان دو برگه رها کنید تا آن لینک در یک برگه جدید باز شود.

11. با فشردن Ctrl+B نوار Bookmark ها از دید پنهان می شود و با فشردن دوباره همین ترکیب پدیدار می شود.

12. اگر می خواهید دفعه بعد که کروم را باز می کنید همه آن برگه هایی که قبلا باز بودند دوباره باز شوند بر روی علامت آچار در نوار ابزار کلیک کرده و گزینه Options را انتخاب کنید سپس گزینه Reopen the pages that were open last را انتخاب کنید.

 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,073,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: