Loading...

شورش روبات ها

چند دهه است که ما شاهد حضور روبات ها در زندگی خود هستیم، ولی حضور انها در میدان های جنگ به چند سال اخیر بر می گردد. حضوری که مخالفانش فکر می کنند روح انسانی را نابود خواهد کرد و نبردهای بشری را به بی رحمانه ترین نوع آن تبدیل می کند. در ادامه به جدید ترین نمونه ها از روبات های نظامی را معرفی می کنیم .

۱- BIG DoG

سازنده روبات: بوستون دینامیکس ( Boston Dynamics)

این روبات که با الهام از حیوانات ساخته شده است می تواند محموله های سنگین را تا ۲۰ کیلومتر در زمین های سنگلاخی، کوهستانی و ناهموار جا به جا کند.

سگ بزرگ

۲- XM 156

سازنده روبات : هانی ول (Honey Well)

پرنده کوچکی که می تواند مدتی طولانی در هوا شناور بماند، جاسوسی کند و از فعالیت هایی که در مواضع دشمن در جریان است فیلم بگیرد.

Honey Well

۳- EATR

سازنده روبات: روباتیک تکنولوژی ( Robotic Technology)

یک روبات تاکتیکی جنگی است. این روبات بسیار پرانرژی است و کاملا خودکار و بدون نیاز به هدایت عمل می کند. یک دست اره ای دارد و برای تجدید نیرو می تواند از شاخه ها و برگ ها تغذیه کند.

EATR

۴- SGR1

سازنده روبات: سامسونگ ( Samsung )

این روبات یک محافظ است که در خط مرزی کره جنوبی خدمت می کند. اگر کسی از خط مرزی عبور کند او را شناسایی کرده و به طرفش نارنجک پرتاب می کند.

تکوین اس جی آر 1

۵- WISAR

سازنده روبات: دانشگاه برایم ( Brigham Young Univ )

این هواپیما بدون سرنشین برای ردیابی و نجات دادن انسان ها در مناطق صعب العبور ساخته شده است. این هواپیما می تواند هدفش را دنبال کند و محل او را لحظه به لحظه گزارش دهد.

ویسار

۶- ANUBIS

سازنده روبات: نیروی هوایی آمریکا ( U.S Air Force )

این هواپیما یک تک تیرانداز است. اهدافش را نشانه می گیرد و به آنها شلیک می کند. ضمنا این هواپیما می تواند مهمات جنگی را تا وزن معینی با خود حمل کند و به نیروهای در حال نبرد برساند.

انوبیس

۷- ECOLE

سازنده روبات: موسسه فدرال لوزان (EPFL )

این سیستم پیچیده طوری طراحی شده است که در آن تعداد زیادی از پرنده های هوایی بسیار کوچک می توانند در ارتباط رادیویی با هم یک شبکه بزرگ و قدرتمند اطلاع رسانی را هنگام جنگ به وجود آورند.

ECOLE

۸- SLUGBOT

سازنده روبات: دانشگاه غرب انگلستان ( Univ. Of West Of England)

این روبات می تواند روی زمین بچرخد و وجود انسان را در نقاط دور و نزدیک و حتی در مخفیگاه های زیر زمینی گزارش دهد.

اسلاگبات

۹- VIROB

سازنده روبات : تخنیون

با الهام از بدن انسان ساخته شده است و می تواند روی زمین بخزد. برای پیشروی در مناطق جنگی که احتمال خطر وجود دارد از آن استفاده می شود.

ویروب

منبع : investorshub.advfn.com
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5006 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 174,904,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: