Loading...

USS Enterprise، از رویا تا واقعیت

در گذشته ای نه چندان دور (زمانی که اینترنت به شکل و شمایل امروزی وجود نداشت) اگر فردی ایده ای جهت مطرح کردن داشت تنها می توانست با عده ای محدود آن را در میان بگذارد. اما امروزه با گسترش اینترنت می توان با ایجاد یک وب سایت آن چه را که در ذهن دارید با دنیا در میان بگذارید.

وب سایت Build The Enterprise یک ایده بزرگ دارد یعنی: ساخت اولین فضاپیمایی که می تواند انسان را به سیاره های دیگر بفرستد به نام USS Enterprise. ایده پرداز این پروژه یک مهندس با تجربه است که اعتقاد دارد با فناوری های موجود می توان ظرف ۲۰ سال آینده چنین پروژه ای را پیاده سازی کرد. Dan این ایده را از یک مجموعه تلویزیونی به نام Star Trek که در سال ۱۹۶۶ پخش می شد گرفته است.

وی ایده خود را از طریق انجمن های گفتگو در سایت NASA مطرح کرد اما جوابی که از مدیر انجمن دریافت کرد به این صورت بود:

مهندسین NASA وقت خود را با داستان های علمی - تخیلی تلف نمی کنند، ما این جا با سخت افزار واقعی سر و کار داریم.

این جواب نه تنها باعث صرف نظر کردن Dan از ایده خود نشد بلکه انگیزه او را برای ایجاد یک وب سایت جهت معرفی ایده خود بیشتر کرد.

با راه اندازی این وب سایت خبر آن نیز به سرعت در سایت های خبری پیچید که از جمله آن ها می توان به Universe Today و MSNBC اشاره کرد.

پس از پروژه Apollo و فرود اولین انسان بر سطح ماه شاهد پیشرفت های دیگری بودیم از جمله ساخت Shuttle، ایستگاه فضایی Skylab و همچنین ایستگاه فضایی بین المللی، اما سوال اساسی که در این سایت مطرح می شود این است که چرا باید میلیاردها دلار از بودجه صرف کاری شود که فقط یک بار صورت می پذیرد؟ (اشاره به تنها فرود انسان در ماه) اگر Shuttle می تواند مهندسین NASA را به ایستگاه فضایی برساند چرا یک اتوبوس فضایی (USS Enterprise) نتواند افراد را خارج از جو زمین جابجا کند؟

در حقیقت، ایده ای که در این وب سایت مطرح شده می تواند الهام بخش مهندسین و همچنین نسل های آینده باشد. در دهه ۶۰ میلادی و زمانی که طرح فرستادن انسان به ماه مطرح شد کمتر کسی تصور می کرد که در سال ۱۹۶۹ این رویا به حقیقت بپیوندد.

آن چه از علم مهم تر است، تصور کردن است چرا که علم محدود به دانسته ها و شناخت است اما تصور کردن و قوه خیال این گونه نیست. Albert Einstein

به جرات می توان گفت اینترنت یکی از مهمترین ابزارهای اطلاع رسانی و آگاهی دهنده است. فکر می‌کنید اینترنت تا چه حدی می‌تواند در به حقیقت پیوستن یک رویا تاثیر داشته باشد؟
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 183,157,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: