Loading...

بازی های ویدئویی برای درمان ناتوانان جسمی موثر است

قبلا در مورد فواید بازی های کامپیوتری در علم فردا صحبت کردیم و فهمیدیم که اونقدرها هم که نسل گذشته از بازی های کامپیوتری بد می گفتند و فرزندان خودشون رو از این محیط دور نگه می داشتند بد نیست . به تازگی بازهم تحقیقاتی روی تاثیر بازیهای کامپیوتری بر بیماران انجام دادند و به صورت عملی و لحظه به لحظه بهبود رو در شخص بیمار حس کردند .

تاثیر بازی های ویدئویی بر سلامت انسان

محققان و پزشکان در دانشگاه نیوکاسل انگلیس به کمک شرکت limbs alive ( شرکتی که منحصرا بر روی برگرداندن قدرت به افراد ناتوان در ناحیه دست و بازو و در هر سنی تمرکز کرده ) در حال بررسی تاثیر بازی ویدئویی و بازگشت قدرت کنترل در دست و بازوی افرادی هستند که دچار ناتوانی فیزیکی شده اند . اولین بازی که برای این کار استفاده شده Circus Challenge می باشد که در آن شخص از طریق ابزار های وایرلس ، مهارت های سیرک رو آموخته و به مسابقه می پردازد .

نکته جالب اینجاست که این افراد بیمار ، هدف اصلی بازی رو که درمان خودشون بوده رو فراموش می کنند و برای رقابت با کامپیوتر تمام توان خودشون رو به کار می برند و با این کار قدرت کنترل ئ هماهنگی بین اعضای نقص دیده بیشتر و بیشتر می شود .

یک فرد ۶۸ ساله که از این بیماری رنج می بره میگه که تا قبل از این قضیه بازی ویدئویی انجام نداده بوده و به نظرش تمرین های فیزیوتراپی نمی تونسند به اندازه بازی ویدئویی به او در بازیابی قدرت از دست رفته اش کمک کنند .

محققان در تلاشند تا سیستم مانیتورینگ هوشمندی طراحی کنند که پزشک معالج بتونه پیشرفت بیمارش از این طریق رو از راه دور ببینه و کنترل کنه !
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 183,504,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: