Loading...

۱۰ ترفند هوشمندانه در جی میل (قسمت اول)

 جیمیل به عنوان یک سرویس میلی بسیار شگفت انگیز بوده و دارای ویژگی های مختلف به همراه کلیدهای میان بر و تنظیمات بی نظیر است .بسیاری از کاربران از امکانات موجود در جی میل بی اطلاع هستند. برخی از امکانات جی میل به شکلی است که با ورود به آن و ارسال یک ایمیل برای اربران قابل فهم بوده و در ارسال ایمیل های مختلف نیاز کاربر را برطرف می سازد اما جی میل امکانات دیگری نیز دارد که با یادگیری و استفاده از آنها می توان از این سرویس دهنده ایمیلی به صورت حرفه ای استفاده کرد.

در ادامه ۱۰ ترفند هوشمندانه ی موجود در جیمیل را معرفی می کنیم.

۱۰- فایل های هاست در اینباکس جی میل برای دسترسی آسان

بسیاری از کاربران با ایجاد یک اکانت در سرویس دهنده هایی نظیر دراپ باکس برای دسترسی سریع تر به فایل های ذخیره شده در آن اقدام میکنند.در صورتی که در دراپ باکس اکانتی ندارید ویا قصد دارید تنها یک یا چند فایل به خصوص را همیشه در دسترس داشته باشید می توانید فایل های خود را به پیش نویس (Draft) جی میل متصل کرده و آن را بدون نیاز به باز کردن یک تب جدید و تنها با چند کلیک در اختیار داشته باشید.البته ازاین روش برای نگهداری هر فایل دلخواه دیگر نیز می توان استفاده کرد.

۹- بررسی  آی پی کامپیوتر خانگی

در برخی اوقات نیاز به داشتن آدرس آی پی کامپیوتر مورد استفاده برای کنترل بهتر را خواهید داشت.مشکل موجود در این حالت تغییر آی پی در زمان های مختلف و با کامپیوتر های مختلف است که شناسایی آی پی های کاربر اصلی را با سایر کاربران نفوذی سخت می شود. برای رفع این مشکل می توان از set up DynDNS برای دسترسی به کامپیوتر خانه از مکان های مختلف و یا از Hamachi برای ساخت یک وی پی ان برای مرور امن استفاده کرد و  بررسی فعالیت های انجامی از طریق آی پی های ورودی را بررسی کرد.در حقیقت استفاده از این دو سیستم تنها آی پی خانگی شما را در آخرین ورود به جی میل نمایش می دهد و در صورت وجود آی پی های دیگر از ورود غیر مجاز به جی میل مطلع می شوید.

۸- قالب بندی صحیح متن از طریق ابزار موجود در نوار ایمیل

در صورتی که یک متن را به جی میل خود کپی کرده باشید شاهد قالب بندی پیش فرض جی میل برای متن خواهید بود که کمی آزاردهنده است و معمولا متن در یک سایز بزرگ نمایش داده می شود.اگر نیاز به کپی متن دارید و با این مشکل روبرو هستید می توانید از طریق ابزار حذف قالب بندی (Remove Formatting) موجود در نوار ابزار ، قالب بندی پیش فرض متن را به قالب بندی کپی شده تغییر داده و به همان شکل نمایش دهید.

۷- بازگرداندن لیست تماس های حذف شده

احتمالا شما این موضوع را که جی میل به صورت مداوم از لیست تماس های کاربران موجود در جی میل شما(Contact) یک کپی پشتیبان می گیرد بی خبر هستید.اگر کانتکت خود را پاک کرده و یا به صورت سهوی آن را از دست داده اید و یا در شراطی بدتر لیست کامل مشخصات تماس های خود با سایر کاربران، پاک شده است، می توانید آنها را به همان شکل قبلی بازیابی کنید.برای این کار کافیست در لیست تماس خود(contact list) بر روی More کلیک کرده و Restore Contacts را انتخاب کنید تا لیست تماس های شما به همان خوشمزگی قبل از پاک شدن بازگردانده شود.

۶- کپی و چسباندن تصویر به پیام به طور مستقیم

اگر به صورت مداوم اقدام به اشتراک گذاری عکس ها کرده باشید با این مشکل که دکمه ای برای درج تصویر در یک ایمیل وجود ندارد مواجه شده اید.هر چند در مرورگر های کروم و فایرفاکس فقط می توان با گرفتن یک عکس و کشیدن آن در ایمیل (drag and drop) عکس را به ایمیل اضافه کرد اما شما می توانید از طریق کپی و جاگذاری عکس ، آن را به متن ایمیل اضافه کنید .همچنین از این طریق می توان عکس های موجود در وب را نیز کپی کرده و به متن ایمیل اضافه کرد.در این حالت دیگر نیازی به دانلود عکس برای مشاهده آن نیست و به طور مستقیم با گشودن ایمیل می توان عکس همراه با متن را مشاهده کرد.

ادامه دارد…
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 935 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5007 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 156,196,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: