Loading...

کار آفرین با مخترع، سرمایه گذار و مدیر فرق دارد!

برخی می‌پرسند: “تضمیمنی برای سودآور بودن کسب و کار اینترنتی نیست چرا باید یکی راه اندازی کنم؟”

در جواب می‌گویم:” راه اندازی کسب و کار اینترنتی، کارآفرینی است نه سرمایه گذاری!”

درک معنا و مفهوم واژه‌ها مهم است. درک درست از تعریف یک واژه به ما کمک می‌کند تا بهتر بتوانیم بیاندیشیم، بهتر انتخاب کنیم و در نهایت درست رفتار نماییم.

 

ایده پرداز

ایده یعنی اندیشه، فکر و خیال. ایده پرداز کسی است که توانایی تولید ایده دارد. تمرکز او بر روی تولید اندیشه‌های جدید است. مثلا پرواز کردن یک ایده است.

 

مخترع

کسی که برای اولین بار چیزی را ابداع و ایجاد کند، مخترع است. مخترع با ایده‌ها و مفاهیم کار می‌کند و سعی می‌کند آن‌ را به محصول(کالا یا خدمات) تبدیل کند. تمرکز مخترع روی ایجاد محصول است. برادران رایت مخترع هستند. آن‌ها توانستند محصولی (هواپیما) برای ایده پرواز کردن بسازند.

 

سرمایه گذار

کسی است که سهام شرکت‌ها را برای مدت طولانی می‌خرد و بر این باور است که شرکت مورد نظر آن‌ها در آینده وضعیت بهتری خواهد یافت. بنابراین تمرکز سرمایه گذار بر روی سود مالی است.

بنابراین به غیر از سرمایه گذاران مخاطره پذیر(venture capital) که در ایران از تعداد انگشتان دست کم‌ترند، هیچ سرمایه گذاری پول خود را برای راه اندازی کسب و کار خرج نمی‌کند. آن‌ها بر روی شرکت‌هایی که نوپا نبوده و در مرحله رشد هستند سرمایه گذاری می‌نماید.

مدیر

کسی است که شرکت را اداره می‌کند. کارهای مدیران از جنس برنامه‌ریزی، نظارت، کنترل و هدایت است. آن‌ها دنبال ثبات هستند. گذشته نگرند و تمرکزشان روی خارج نشدن از مسیر است.

کارآفرین

کسی است که فرآیند کارآفرینی را طی می‌کند و شرکت را ایجاد می‌نماید.

تغییر را دوست دارد.

تمرکزش بر روی شناسایی و بهربردای از فرصت‌ها است.

کارآفرین سعی می‌کند بازار بالقوه را برای ایده خود یا دیگران شناسایی کرده و راهی برای خلق ارزش اقتصادی آن بیابد.

سود آور بودن اختراعات را تشخیص می‌دهد، سرمایه اولیه را تامین می‌کند و مدیران را به کار می‌گیرد! او عاملی است که سایر عوامل کسب و کار را گرد هم می‌آورد.

برادران رایت کارآفرین هم هستند. آن‌ها توانستند در سال ۱۹۰۸با ارایه نمایشی بی‌نظیر، قرارداد اولین هواپیمای نظامی جهان را با دولت ایالات متحده منعقد کنند.

شما کدام نقش‌ها را دوست در کسب و کار ایفا کنید؟
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 956 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5006 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 160,882,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: