Loading...

بررسی وایمکس ایرانسل از دید یک مشتری

وقتی که اولین تبلیغات درباره وایمکس در تلویزیون  پخش شد و روزنامه های کثیرانتشار در این مورد تبلیغاتی منتشر کردند ،خیلی از افراد خوشحال شدند و با خود گفتند که دیگر محدودیت ها به پایان رسیده است و در هر مکان و زمانی می توانند به اینترنت متصل شوند و مشکلات گذشته خود را فراموش کنند ، عده ای دیگر نیز که با مشکلاتی مانند نبود پورت خالی مخابرات برای اینترنت پرسرعت و خط تلفن PCM و فیبر نوری نمی توانستند طعم اینترنت دائم  و پر سرعت را بچشند بسیار خوشحال شدند، ولی این آخر قضیه نیست و گویا افراد بسیار زیادی از وضع نابسامان وایمکس ایرانسل شکایت دارند ، ما در این بررسی خود را جای یک مشتری گذاشته ایم تا تمام جوانب را در نظر بگیریم و به نتیجه ای واحد برسیم پس با ما همراه باشید.

*ابتدا روش  دسترسی  به اینترنت وایمکس ایرانسل را بررسی می کنیم تا ببنیم این وایمکس ایرانسل که این همه سروصدا به پا کرده است به چه چیزهایی برای شروع نیاز دارد.

۱-شهر و منطقه شما تحت وایمکس ایرانسل می باشد؟

اول از همه باید ببینید که شهری که در آن زندگی می کنید از وایمکس ایرانسل پشتیبانی می کند یا خیر !.اگر تبلیغات ایرانسل را که از سرو روی شهرها می بارد دیده باشید ایرانسل دارای ۷ استان تحت پوشش می باشد که عبارتند از : تهران-تبریز-مشهد-اصفهان-اهواز-شیراز-کرج  و دو شهر شهریار و شهر قدس که جدیدا اضافه شده است، پس از اینکه  نام استان شما در لیست استان های تحت پوشش قرار داشت به  سراغ سایت ایرانسل رفته و از قسمت وایمکس ، مناطق تحت پوشش را انتخاب می کنید و پس از انتخاب شهر یک نقشه ای به شما نمایش داده می شود که مناطقی که با رنگ زرد پوشانده شده است دارای پوشش وایمکس ایرانسل می باشد، پس از اینکه مطمئن شدید تحت پوشش هستید به سراغ مرحله بعد می روید.

۲-مراجعه به نمایندگی و صحبت های اولیه و مودم

پس از بررسی و انجام مرحله اول باید به سراغ  نمایندگی های مجاز ایرانسل که آدرس آنها  در در داخل سایت ایرانسل موجود است بروید و در مورد عقد قرارداد و قیمت  مودم  و سرعت اتصال صحبت کنید که پس از تکمیل فرم ثبت نام  در مرحله بعد پشتیبان منطقه را بررسی می کند و به شما می گوید باید چه نوع مودمی باید تهیه کنید.پس از آن به شما می گویند که برای نصب با شما تماس گرفته می شود .

۳-انتخاب نوع مودم و نوبت برای نصب

پس ازانجام مرحله بالا شما تماس گرفته می شود و در مورد منطقه شما و پوشش شبکه صحبت می کنند و می گویند چنین مودمی را با چنین مشخصاتی بخرید و مبلغ را واریز کنید و منتظر تکنسین باشید. وقتی بعد از چند روزتکنسین می آید و مودم را نصب می کند و  به شما می گوید که  طی ساعات آینده شما به شبکه وصل خواهید شد و پس از ساعاتی با شما تماس گرفته می شود و خبر خوش اتصال به شبکه جهانی اینترنت  را می دهند.

*در شمار ه های بالا نحوه نصب و راه اندازی را ذکر کردیم حالا به مشکلات بعد از نصب ایرانسل صحبت خواهیم کرد

۱-سرعت با آنچه در کاتالوگ ذکر شده است متفاوت است

در همان ابتدای کار بسیاری از کاربران در مقایسه  با سرعت ذکر شده در کاتالوگ و سرعت خود شاکی هستند و به این اعتقاد دارند که سرعت مورد نظر آن چیزی که نیست که انتظار داشتند و پس از تماس با مرکز پشتیبانی جملاتی مثل ترافیک بالا و share بودن پهنای باند می شنوند و مجبور می شوند با همان سرعت قبلی ادامه دهند ودر ادامه برخی  افراد که سرعت ۱۲۸kb تهیه کرده بود مدعی هستند که در بعضی اوقات سرعت دانلود آنها به ۱ کیلوبایت  نمی رسد که کاملا صحیح است و در برخی اوقات خطوط دچار اختلال می شود و اصلا سرعت به صفر نیز می رسد که این نیز در نوع خود فاجعه ای به حساب می آید و کاربر فقط باید به صحفه مانیتور چشم بدوزد ولی در اکثر اوقات سرعت تقریبا ۸۰ درصد سرعت واقعی در دسترس شما است.

۲-عدم پاسخگویی مناسب پشتیبان

در بسیاری از موارد که به مشکلات ریز و درشت برخورد می کنید، پشتیبان جواب مناسبی به شما نمی دهد و فقط با یک سری الفاظ تکراری جواب شما را می دهد که همین امر موجب عصبانیت مشتری می شود ، البته تجربه نشان داده که در هنگام خرید پشتیبان بسیار خوب و سریع به سوال های شما در زمینه وایمکس پاسخ می دهد ولی هنگامی که مشتری شدید اوضاع فرق می کنئد.بسیاری از کاربران از عدم پشتیبانی مناسب رنج می برند  در کل پاسخگویی بد نیست ولی بهتر از این نیز می تواند باشد.

۳-مودم فضای باز بهتر است !

خیلی از افرادی که از وایمکس ایرانسل استفاده می کنند به معنای این جمله  رسیده اند که هنگام خرید وایمکس ایرانسل ، پشتیبان به شما می گوید برای اینکه اطلاعات را به صورت عالی رد بدل کنید باید مودم فضای باز را خریداری کنید . یک مقدار به عقب باز می گردیم و به سراغ سایت وایمکس ایرانسل میرویم و تعریف مودم  داخلی و خارجی را می بینیم : مودم خارجی برای مکان هایی است که دارای ساختمان های زیادی در اطراف محل مشترک است و مشترک نمی تواند برای دریافت اطلاعات از مودم های نسبتا ارزان قیمت گلدانی زرد رنگ استفاده کنید ولی تعریف ایرانسل یک مقدار اشتباه می باشد که باید آن را اینگونه تعریف کرد : مودم داخلی : مکان هایی که در فاصله حداقل چند متری با دکل های ایرانسل واقع شده است و مکان هایی که در شعاع ۱۰ کیلومتری آنها هیچ ساختمانی پیدا نمی شود و امواج راحت می توانند به مقصد برسند و برای مودم خارجی : مودم های خارجی که ۹۰ درصد ظرفیت مودم های مشترک ها را پوشش می دهد به مودم هایی نسبت داده می شود که اطراف ساختمان مشترک آپارتمان ۱ طبقه تا ۱۰۰ طبقه وجود داشته باشد  اگر حتی یک ساختمان کنار دست شما باشد باید قید مودم داخلی را بزنید .

۴-عدم آنتن دهی مناسب در شهرهای کوچک

اگر شما در کنار میدان انقلاب یا فردوسی با وایمکس ایرانسل وصل شوید ممکن است هر سه چراغ مودم شما سبز شود که این نشان از آنتن دهی مناسب وایمکس می باشد ولی همان قدر که امواج خوب رد و بدل می شود ترافیک بالایی در آن مناطق است ولی برعکس آن در شهرهای کوچک که تابع استان می باشند ، شاید ترافیک چندانی وجود نداشته باشد ولی تا دلتان بخواد آنتن دهی ضعیف است و شاید در برخی  مواقع آنتن دهی به یک چراغ برسد که ممکن است در سرعت شما تاثیر گذار باشد.

حرف آخر ….

جدیدا رقیبی برای وایمکس ایرانسل پیدا شده است که شرکت مبین نت می باشد که برخی شهرهای کوچک را پوشش می دهد و فعلا به کلان شهرها نرسیده است و تا آخر سال استان های بزرگ را نیز تحت پوشش قرار می دهد ، باید صبر کرد و دید که آیا مبین نت بهتر از ایرانسل کار می کند یا خیر ! فعلا که ایرانسل با جمعیتی متشکل از افراد معترض به وایمکس خود چیزی به نام مشتری  را از دست داده است و قافیه را باخته است ، خیلی از افراد به خاطر مشکلاتی که در زمینه خطوط تلفن و ADSL داشته اند به وایمکس روی آورده اند ولی ایرانسل نیاز آنها را برطرف نکرد و کلی خرج گذاشت روی دست کاربرانی که با هزار ذوق و شوق سراغ وایمکس تازه وارد آمده بودند…در کل باید ایرانسل را بنیانگذار اینترنت همراه در کشور داشت به طور مثال : اگر ایرانسل نبود همراه اول به این زودی ها به فکر اینترنت در تلفن همراه نمی افتاد و باید چنین اینترنتی را در خواب می دیدیم و اپراتور ایرانسل آمد و تحولی بوجود آورد و اینترنت همراه که بدین گونه است را به مشترکان خود رساند.وایمکس ایرانسل  قبل از مبین نت بهر برداری شد.(ایرانسل مجوز ۷ استان را دارد ولی مبین نت مجوز کل استان ها را دارد)در آخر باید گفت که مردم از ایرانسل و وایمکس این اپراتور انتظارات بیشتری دارند…

نکته : قیمت مودم داخلی که در تصویر دوم می باشد با قیمت کنونی متفاوت می باشد و قیمت کنونی مودم ارزان تر می باشد.
نظرات

 

 • سلام دوست عزیز من گرفتار مشکل با ایرنسل شدم در مورخ 28/04/90 از طریق سامانه پرداخت اینترنتی وایمکس هزینه مودم را پرداخت نمودم ولی پیغام عدم موفقیت تراکنش پدیدار شد بنده دومرتبه عملیات را تکرار وباز همان پیغام اما ووقتی صورت حساب گرفتم متوجه شده دوبار مبلغ 598332 ریال از حسابم کسر شده با مراجعه به بانک صورتحساب را ممهور نموده وبه وایمکس ارسال نمودم وطی تماسهای متعدد که هربار 10 الی 20 دقیقه در صف انتظار می ماندم تا به اصطلاح کارشناسان جوابم را بدهند ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم ودر اخر گفتند که پولی از حساب شما دریافت نکرده ایم در حالیکه بانک اکیدا می گوید که...
 • من از وایمکس استفاده نکرده ام ولی مشترک خطوط اعتباری آن بودم.بسیار ناراضی هستم چون بارها شارژ بدون دلیل از من کسر میکرد و خلاصه هزینه های الکی:( درآخر هم چندین بار هشدار داد که اگر مدارک را ارسال نکنید خطتان قطع میشود... و قطع کرد!!! من اکنون "همراه اول دائمی" دارم، این اپراتور با اینکه مکانهای بیشتری را تحت پوشش دارد ولی آنتن دهی ایرانسل بهتر بود.
 • سلام دوستان عزیز.من مطالب رو خوندم شما با حرف هایی که زدید کاملا منو ترسوندید ولی من چارهی جز این ریسک رو ندارم و چون نیاز زیادی به اینترنت دارم باید زود مودم خودم را بخرم.حالا از شما دوستان یک سوال ضروری دارم بنظر شما واسه من که حجم بالای از دانلود رو دارم کدام یک ااز مودم های ایرانسل بهتر است؟مودم sbیا مودمwifiتورو خدا زود جواب دهید
 • ايرانسل شركته سرويس دهندست و همراه اول يه دولت پشتشه اگه ايرانسل نبود هنوز SMS هم نداشتيم
 • خاك بر سر اين ايرانسل احمق و تمامي اپراتورهاي بيسواد بيچاره اي كه مجبورن حرفهاي تكراي كه خودشان هم نمي فهمند چي دارن ميگن را بگن. و خاك اساسي بر سر تمام قسمت فني اين ايرانسل كه اين اپراتورهاي احمق مشكل مشتري رو حواله ميدن به اونها و اونها هم از همه احمق تر و خاك كاهو بر سر تمايم مديران ايرانسل و مديرعامل آن پو ل من يكي كه حام حرام تان باشد دزد هاي كثيف
 • افتضاحه!!!
  سرعت آن مخصوصا عصرها و شبها تا یک پنجم کاهش پیدا میکند!!!
  هیچ کس هم جوابگو نیست!!!
 • من یکی از کاربر های وایمکس ایرانسل هستم و حدودا 6 ماهی میشود که مشترک شده ام. مطالب بالا رو خوندم و بدون شک میتوانم بگویم یا نوشته دروغ است یا اشتباه. من کاربر 128kbهستم و سرعت استاندارد دانلود این سرعت 16kb هست که سرعت دانلود من همیشه بین 15 و16 است در حالی که خود مخابرات که اینترنت adsl میده سرعت دانلودش یه چیزی حدود 9 یا 10 (برای سرعت128kb). من در این 6 ماه حتی یک بار هم قطعی اینترنت نداشته ام. و از این شرکت هم بسیار راضی هستم. اگر بدنبال یک اینترنت بی دردسر هستید به شما توصیه میشود که وایمکس بگیرید ارزشش رو داره!!!!! در ضمن اکثر روش هایی که بالا ذکر شده غلطه برای اطلاع از نحوه ی خرید به سایت خود وایمکس ایرانسل مراجعه کنید. www.wimax.irancell.ir
  • توی همون سایتی که نوشتی زیره تعرفه های اعتباری و دائمی نوشته برای مشاهده سرعت دانلود و آپلود اینجا کلیک کنید. برو یه نگا بنداز. قطعی نداشتن اینترنت تو ایران جک ساله!
  • من adsl دارم 256 سرعت دانلود 32 است
 • با سلام نمي دونم از كي بايد سوال كنم شايد به شما مرتبط نباشه ولي اگر اطلاعاتي داريد راهنمايي فرماييد . من از خط ايرانسل استفاده مي كنم حدودا 3 ماه است كه بابت هر sms ارسالي 3 مرتبه هزينه كسر مي شه باتوجه به اينكه قبلا اينطوري نبوده است
 • من پیش ازینکه مشترک وایمکس بشم خیلی از ایرانسل بد میشنفتم. تا اینکه به اقتضاء سفر مکرر و به وسوسه طرح تخفیف 50% رفتم یه اکانت گرفتم. ( خط 256 مودم یو اس بی)
  الان چند ماهه هست. در توصیفش باید بگم همه چیز عالی عالی عالی
  هرگز به قطعی نخوردم. سرعتم دقیق 256 رو جواب میده. آنتن دهی اغلب تقاط رضایت بخش بوده. حتی داخل ماشین در حال حرکت. البته برای کانکتهای کوتاه و گرنه با گذر از یک زون به زون دیگه ( مثلا 10 کیلومتر) دیسکانکت میشید.
  هزینه فوقالعاده خوب البته برای استفاده من (طرح یک گیگ بسته افزایشی به ماهی 6 هزار تومان برای من که دانلود خور نیستم و بیشتر براوز میکنم زیادی هم هست)
  کلا هیچ نقصی ندیدم. و به همه توصیه میکنم
  من مشهد هستم و در ماموریتهام در تهران هم مشکلی ندیدم.
  ناگفته نماند اکثر شاکیها در تهران هستند و از مودم های کله قندی عتیقه استفاده میکنند.
 • سلام . من 2 3 روزی هست وایمکس 512 kb رو گرفتم ولی سرعتش اصلاً جالب نیست . در در موقع دانلود که خیلی پایین در حد 10 15 تازه در بعضی مواقع هم کمتر میشه . البته خونه ما تو منطقه سبزه که آنتن دهی خوبی باید داشته باشه . ولی این مشکل رو دارم و پشیمون شدم که چرا گرفتم .
 • عجیب ولی واقعی: 1ساعت مونده بود به انتخاب رشتم سرویس قطع بود، زنگ زدم، میگه آدرس؟ میگم شهر غرب، میگه تو شهرک ژاندارمری اختلال داریم!!! بعد به اپراتورش میگم شما که قرارداد 512میبندید چرا سرعت دانلودتون 60تا بیشتر نیست؟ با کمال پرویی برگشته میگه 60تا که خوب و منطقیه!!!! اون 512پهنای بانده!!! در ضمن سایتهایی مثل yahoo & google که https هستن توی ایران خوب سرویس دهی نمیشن مشکل شبکه نیست!!!!!!! منم که دهنم وا مونده بود تشکر کردم پا شدم رفتم کافی نت!
 • من الان هفت هشت ماهی که از وایمکس ایرانسل استفاده می کنم الانم با ایرانسل دارم جواب میدم من از اولی که خریدم تا حالا سرعتش کم نشده البته یک یا دوبار سرعش کم شد اولا نه آنقدر که به 1 یا صفر برسه بعدشم به خاطر طوفانی بودن هوا بوده.واقعا عالی
 • راضی نیستم سرعت دانلود بسیار پایین وفقط کلک پول پشیمون شدم
 • من یه چند ماهیه که وایمکس ایرانسل دارم مودمم هم usb اصلا راضی نیستم توصیه می کنم نخرید چون پشیمون میشید من سرعت 128 گرفتم ولی سرعتم 15 یا 16 کیلوبایته واقعا دزدن این همه پول دادم آخرشم این سرعتو بهم دادن ولی من یکیو میشناسم که از یه شرکت خیلی خوب adsl گرفته سرعت 128 گرفته سرعت دانلودشم 128 واقعا خوبه . ولی اگه وایمکس ایرانسل بخرید یعنی پولتونو ریختید دور من اون پول هایی که به ایرانسل دادم حروم شون بشه ایشالا کلاه بردارای نامرد من یکی حلالشون نمی کنم مال مردم خورا رو
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,246,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: