Loading...

ترفندهاى Microsoft Office Outlook 2003

نویسنده: بابک اشتری

بحث نامه‌های ناخواسته (اسپم‌ها) و نامه‌های ویروسی همیشه دل مشغولی کاربران کامپیوتر و مسافران اینترنت را بخود مشغول داشته است. استفاده از WebMailها تا حد زیادی مشکل کاربران را حل کرد ولی همه از WebMail استفاده نمی‌کنند. افرادی که از طریق برنامه‌های Client نظیر Microsoft Outlook، Outlook Express، IncrediMail و یا سایر برنامه‌هایی که ویژه دریافت e-mail از طریق پروتکل POP3 می‌باشند، نامه‌های خود را دریافت می‌نمایند، روزانه بدون اینکه بخواهند چندین e-mail دریافت می‌کنند که یا اسپم هستند، یا تبلیغاتی و یا از بخت بد، ویروس. تکلیف ایمیل‌های ویروسی را برنامه‌های ضد ویروسی نظیر Norton AntiVirus تا حد خیلی زیادی حل کرده است. ولی باز هم ممکن است کافی نباشد، hما اسپم ها را چه کنیم؟

اینطور که به نظر می‌رسد، نسخه جدید برنامهMicrosoft Office Outlook 2003 این مشکل را بخوبی برطرف کرده است. در این نسخه از روشی برای دریافت e-mailهای POP3 استفاده می‌کند که بسیار مطمئن به نظر می‌رسد. برای من که امتحان خوبی داده است. امیدوارم برای خواننده عزیز هم مناسب و جوابگو باشد.

در این روش برای هریک از Accountهایی که دارید، باید تعریف کنید بجای اینکه مستقیما" کل نامه‌های شما را دریافت کند، فقط Header آنها را دریافت نماید. لذا پس از عملیات Authentication بجای اینکه نامه‌های شما دریافت گردند، فقط Header آنها که شامل نام فرستنده، موضوع و تاریخ/ساعت می‌باشد به Inbox وارد می‌گردند. اینکار در عرض چند ثانیه انجام می‌گردد. پس از ورود نامه به Inbox، براحتی می‌توانید فرستنده را تشخیص دهید. چنانچه نامه اسپم و یا فرستنده آن مشکوک باشد، براحتی بر روی آن نامه Right Click کرده و از منویی که ظاهر می‌گردد، Delete را انتخاب نمائید. چنانچه نامه‌ای مورد نظر شماست و مایل به دریافت آن هستید، مجددا" بر روی آن Right Click کرده و این بار بجای Delete گزینه( Mark to download Message(s) را انتخاب نمائید. پس از اتمام کار، از Toolbar بالا، کلید Send/receive را کلید کرده تا عملیات انجام گردد و یا فلش کنار آن کلیک کنید تا منوی کشویی بازگردد. سپس بر روی نام account که تعریف نموده‌اید رفته و از منویی که در کنارش باز می‌گردد، گزینه Process Marked Headers را انتخاب نمائید. بدین ترتیب، نامه‌هایی را که دستور پاک کردن را داده‌اید، بسرعت از سرور حذف می‌گردند و نامه‌هایی را که دستور دریافت را داده‌اید، مطابق روال عادی دریافت خواهند گردید.

حال چطور می‌شود این تنظیمات را انجام داد؟ مطابق روش زیر عمل کنید.

در برنامه Microsoft Office Outlook 200 گزینه Tools را انتخاب نمائید.

1. از منوی Tools گزینه Options را کلیک کنید.

2. مطابق شکل بخشMail Setup را انتخاب کنید.

3. در این قسمت، سه زیر مجموعه وجود دارد که ما دومی یعنیSend/Receive را باید انتخاب کنیم.

4. مطابق شکل Edit را کلیک کنید.

5. همانطوریکه در شکل مشاهده می‌کنید، پیش فرض این برنامه گزینه Download Complete item including attachments می‌باشد. در اینجا بر روی گزینه دیگر یعنیDownload Headers Only کلیک کنید.

6. سپس پنجره‌ها را با انتخاب کلیدOK ببندید.

بدین ترتیب هر بار که به اینترنت متصل می‌گردید، با زدن کلیدSend/Receive مطابق شرح داده شده در بالا، نامه‌های خود را بشکلی امن دریافت خواهید کرد.

با زدن کلیدSend/Receive نامه‌ای که به کامپیوتر شما منتقل می‌گردد به شکل زیر خواهد بود: پس از آنکه عملیاتی را که در بالا توضحی داده شد انجام دادید، بسادگى نامه‌های ناخواسته یا مشکوک پاک گردیده و نامه‌های علامت گذاری شده برای دریافت، به کامپیوتر شما منتقل خواهند گردید.

از: PCWorldIranلطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5006 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 173,073,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: