Loading...

Syskey چیست ؟برنامه Syskey یک برنامه کاربردی برای سیستم عامل Microsoft Windows XP می باشد که کاربر می تواند امنیت سیستم عامل خود را بالا ببرد این برنامه به کاربر فرآیندهای را ارئه می دهد که قبل از بوت شدن سیستم عامل اون فرآیندها اجرا شودند و اگر آن فرایند ها اجرا نشوند سیستم عامل بارگذاری نمی شود .

کار با Syskey

برای آوردن برنامه Syskey می توان از روش های زیر استفاده کرد :

• برنامه پنجره RUN را باز کرده و تایپ کنید Syskey

• یک Shortcut درست کنید و در قسمت ( Type the location of the item ) تایپ کنید Syskey

• به مسیر زیر رفته و آیتم Syskey را انتخاب می کنیم

[Drive Windows]WindowsSystem32پس از اجرای یکی از فرمان های فوق شما پنجره Syskey را مشاهده می کنید . در این پنجره شما 3 کلید دارید . که به ترتیب کارهای آنها را می گویم .کلید OK برای تایید تغییرات کاربر می باشد .

کلید Cancel برای انصراف از تغییرات می باشد .

کلید Update برای تغییرات فرآیند می باشد .خوب ما برای تغییر دادن فرآیند باید بر روی کلید Update کلیک کنید پس از کلیک کردن پنجره دیگری به نام Startup key برای شما باز می شود .در این پنجره سه فرآیند وجود دارد که در دو گروه مختلف دسته بندی شده است که عبارت اند از :

• Password Startup

اگر کاربر این گزینه را انتخاب کند قبل از اینکه سیستم عامل بارگذاری شود سیستم از کاربر یک کلمه عبور می خواهد که به کاربر اجازه دهد تا سیستم عامل بارگذاری شود . و اگر کاربر چند بار کلمه عبور را اشتباه وارد نماید سیستم عامل دوباره راندازی ( Restart ) می شود .

در این قسمت دو Textbox وجو دارد که شما باید کلمه عبور مورد نظرتان را در آن وارد نمایید .

• System Generated password

اگر کاربر این گزینه را انتخاب کند باید یکی از دو فرآیند این گروه را انتخاب نماید . این دو فرآیند عبارت اند از :

Store Startup Key on Floppy Disk : اگر کاربر این گزینه را انتخاب کند پس از تایید شما باید یک دیسک داخل دیسک خوان خود قرار دهید پس از قرار دادن دیسک پنجره شروع به ریختن چند فایل در دیسک می کند . پس از اتمام کار از آن به بعد هر گاه سیستم عامل شما بخواهد بالا بیاید ابتدا از کاربر آن دیسک که شما درست نموده اید را می خواهد و بدون آن سیستم عامل بارگذاری نمی شود .

Store Startup Key Locally : اگر کاربر این گزینه را انتخاب کند سیستم عامل به صورت عادی خود بالا می آید و فقط با قسمت Key ویندوز کار می کند که بطور پیش فرض در سیستم عامل قرار گرفته است .

امیدوارم به دردتون بخوره اگر خواستید مطلب با حالتری براتونبزارمنظر بدید اون وقت سعی می کنم به شما اطلاعات را بدم که تو هیچ کتابی ننوشته ( محمد ) هر کسی هم خواست با من به صورت آنلاین صحبت کنه آی دی من اینه

dark.angel_67
نظرات

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,396,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: