Loading...

یادگیری زبان انگلیسی با نرم افزار Rosetta stone

دانستن زبان انگلیسی یکی از ملزومات برای زندگی بهتر  و استفاده از بسیاری از امکانات دنیای مجازی اینترنت و حتی در دنیای واقعی است. همه ی ما از اهمیت یادگیری زبان با خبریم و نیازی نیست که من توضیح بیشتری در این مورد بدهم.

اما مشکل اصلی که با آن ممکن است مواجه باشیم این است که شاید امکان یادگیری برای ما وجود نداشته باشد به همین دلیل در این سری مقالات قصد دارم به شما چند راه و نرم افزار معرفی کنم که شما به راحتی هرچه تمام بتوانید در مسیر یادگیری زبان  اقدام کنید.

دلایل زیادی وجود دارد که شما می توانید به جای پرداخت هزینه و رفتن به کلاس های مختلف زبان از این نرم افزار ها استفاده کنید. شاید یکی از دلایل آن بالا رفتن سن شما باشد که انگیزه ی یادگیری را از شما گرفته باشد یا اینکه  شما وقت رفتن به کلاس های مختلف را ندارید که در این صورت استفاده از این نرم افزار ها بهترین راه ممکن برای یادگیریست.

نرم افزار روزتا استون

Rosetta stone یکی از بهترین نرم افزار های است که در زمینه ی آموزش زبان وجود دارد و خودم به شخصه این نرم افزار را به دوستان و کسانی که به دنبال یادگیری زبان های مختلف هستند معرفی می کنم.

این نرم افزار تا به حال جوایز بسیاری را به خود اختصاص داده و در سراسر جهان در آموزشگاهای مختلف مورد تایید و استفاده قرار گرفته.

این نرم افزار با ایجاد محیط های طبیعی سعی دارد که شما را در موقعیت های واقعی قرار دهد تا زبان را همانگونه که در کودکی یادگرفتید به شما آموزش بدهد. این نرم افزار بر خلاف متد های رایج مخصوصا در آموزشگاهها با حفظ کردن و ترجمه کردن مخالف است و همانگونه که گفته شد سعی در آموزش زبان به روش آموزش زبان مادری دارد . شما در طول کار کردن با نرم افزار متوجه ی این موضوع خواهید شد که چگونه با ارتباط برقرار کردن بین کلمات و تصاویر و محیط ها به شما کاربرد جملات و لغات جدید را یاد خواهد داد و کم کم از جملات کوتاه یاد می گیرید که چگونه منظور خود را بیان کنید.

ترتیب مراحل در این نرم افزار به بهترین شکل ممکن طراحی شده به این صورت که شما Level  های مختلف را دریاف می کنید و به برنامه اضافه می کنید هر لول شامل چند Unit‌است که هر Unit ‌هم از درس ها و تمرین های مختلف برای یادگیری در زمینه های مختلف از جمله ,‌تقویت توانایی شنیدن ,‌نوشتن , ‌صحبت کردن و گرامر و … را به شما به صورت پله پله با تمرین و تکرار به شما آموزش می دهد. اما از همه جالب تر نحوه ی آموزش آن است !

اکثر کتاب ها نوارهای ویدئویی یا صوتی برای آموزش یک مطلب فقط به چند توضیح و مثال محدود می شوند و شما باید دائم آن مثال ها را تکرار کنید که باعث می شود که یادگیری شما محدود به همان مثال ها شود. اما رزتا استون با قرار دادن شما در محیط مطلب مورد نظرش را به نحوه های مختلف بیان می  کند تا شما از تمامی ابعاد با آن آشنا شوید.

شما با تطبیق تصاویر با نوشته ها یا جملاتی که به صورت صوتی پخش می شوند و تلفظ های صحیح و استفاده از جملات خودتان مراحل یادگیری را سپری می کنید.این مراحل به گونه ای طراحی شده اند که شما نتنها احساس خستگی نمی کنید بلکه با وجود محیط های رنگارنگ و زیبا دائما تشویق به ادامه ی کار می شود و به قول خود رزتا استون انگار که یک پازل برای یادگیری زبان دارید که حل کردن آن باعث تفریح و سرگرمی شما می شود و در طول آن شما احساس پیشرفت خواهید کرد و به ادامه ی کار معتاد می شوید.

اما یکی از نقاط قوت این نرم افزار اینجاست که شما نحوه ی تلفظ صحیح و صحبت کردن صحیح را به بهترین نحو یاد می گیرید که این کار با قرار دادن شما در موقعیت های مختلف صورت می گیرد که شاید بهترین قسمت آن MileStone  ها در آخر هر لول است .که شما بوسیله ی یک میکروفن بعد از نرم افزار تکرار می کنید و منتظر تایید آن می شوید.

و اما نحوه ی آموزش صحیح تلفظ حتی از آموزش صحبت کرد ن  آن هم قوی تر و جالب تر است. به این صورت که شما با استرس ها و بخش های (سیلاب ) مختلف یک لغت و جمله با استفاده از تکنولوژی تشخیص صدا تلفظ های درست را یاد خواهید گرفت . سیستم تشخیص صدای این نرم افزار در مقایسه با اکثر نرم افزار های مشابه بسیار پیشرفته تر است و تن صدا و بالا و پایین کردن درست صدایتان را هنگام تلفظ به شما نشان می دهد و شما باید با تلفظی که خود نرم افزار می کند تطابق پیدا کنید. که شما با کلیک کردن بر روی دایره ی آبی که موقع صحبت کردن شما ظاهر می شود می توانید ببینید که شما چگونه استرس ها و سیلاب ها را رعایت می کنید.

از نقاط قوت این نرم افزار می توان به این نکات اشاره کرد:

-          وجود محیط های مفرح که از خستگی جلوگیری می کند

-          آموزش زبان به شیوه ی تفریحی و صحیح به جای شیوه های خشک

-          مورد تایید اکثر دانشگاه ها و مراکز معتبر آموزش زبان

-          سیستم قوی تشخیص صدا

-          آموزش زبان به همراه فرهنگ آن زبان

-          آموزش صحبت و قرار دادن در موقعیت های محاوره ای مثل خرید . سلام و احوال پرسی و خیلی چیز های پیچیده تر

-          آموزش گرامر به گونه ای که شما اصلا احساس نمی کنید که دارید گرامر خشک یک زبان را یاد می گیرید

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود که این نرم افزار طرفداران بسیاری بخصوص در ایران پیدا کند نحوه استفاده از آن است.

این نرم افزار به این صورت است که شما ابتدا بر نامه ی بیسیک آن را نصب می کنید و سپس می توانید با دانلود لول های مختلف یا زبان های مختلف بر روی آن براحتی هر زبانی را که می خواهید به آن اضافه کنید که در ایران از اونجایی که لازم نیست برای تهیه ی این زبان ها پولی بپردازید(البته برای تهیه ی نرم افزار ارجینال مبلغ زیادی و برای تهیه هر زبان هم بیشتر. برای زبان اینگلیسی چیزی حدود ۶۰۰ دلار)  و با یک جستجوی ساده پیدا می شود بیشتر محبوبیت پیدا کرده. و نکته ی قابل توجه دیگر تنوع زبانهایی که این نرم افزار دارد است.

این نرم افزار شامل ۳۱ زبان و بعضی از زبان ها به لهجه های مختلف است. که این زبان ها دارای لول های ابتدایی تا پیشرفته ( البته همه ی زبان ها تا حد پیشرفته را ندارند) هستند که شما با دانلود آن ها و نصبشان بر روی برنامه ی بیس رزتا استون می توانید مراحل آموزشی آن را شروع کنید.

این برنامه شامل زبانهای :‌عربی . چینی (مانداریان) که زبان رسمی چینی هاست . عبری .آلمانی انگلیسی با دو لهجه ی آمریکایی و بریتیش. فرانسوی . ترکی دو لهجه ی اسپانیایی واز مهم ترین های آن ها می توان به روسی و هندی و ژاپنی و همچنین زبان فارسی و پشتو اشاره کرد.

در صورتی که قصد یادگیری زبان کردید ولی به خاطر مشکلات روزمره به دنبال نرم افزار مناسب بودید این نرم افزار را به شما توصیه می کنم در صورتی که امکان آپلود کردن آن و زبان های در خواستی شما بود حتما این کار را خواهیم کرد .

در حال حاضر ورژن ۳٫۴٫۵ جدید ترین ورژن آن است .

این نرم افزار کرک شده است واکثر زبان های آن براحتی پیدا می شوند وشما می توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت آنها را پیدا کنید . ما هم تمام تلاشمان را برای پیدا کردن راهی برای آپلود آن در سایت می کنیم.

 

دانلود نرم افزار :

 

http://rapidshare.com/files/406531686/GooyaitRosetta.rar.html

 

نصب رزتا استون

ابتدا برنامه را از لینک مورد نظر دانلود کنید.

بعد از Extract کردن آن Setup Rosetta Stone را اجرا کرده و مراحل نصب را طی کنید.

 

دکمه ی Next ‌ را بزنید.

 

آدرس محل نصب را مشخص کنید.

 

منتظر تمام شدن عملیات نصب نرم افزار شوید.

 

در آخر تیک را از جلوی عبارت Launch Rosetta Stone Version 3‌ بر دارید . این کار برای درست انجام شدن کرک لازم است.

 

فایل Rosetta Stone Version 3 را از داخل پوشه ی کرک در آدرس محل نصب کپی کنید.

 

بعد از تمام شدن مراحل نصب و کرک فایل Rosetta Stone Version 3 را از داخل پوشه ی اصلی باز کنید.

با صفحه ی زیر روبرو می شوید. که از شما می خواهد یکی از لول های زبان را نصب کنید.

 

اما قبل از آن شما باید لول زبان مورد نظرتان را دانلود کرده باشید.

لول های این نرم افزار به صورت ایمیج هستند که شما باید یک نرم افزار مثل Iso buster وVirtual CD یا Demon tools یا هر برنامه ی دیگری که قادر به خواندن ایمیج ها و ایجاد درایو مجازی یا رایت امیج روی CD هستند داشته باشید.

بعد از رایت کردن این ایمیج ها بر روی CD یا قرار دادنشان بر روی درایو مجازی حالا به مرحله ی قبل باز می گردیم.

وقتی فایل Rosetta Stone Version 3 را اجرا کردید دکمه ی Add Language Level را بزنید.

سپس از شما می خواهد که CD لول مورد نظر را بگذارید که طبق توضیحات داده شده شما باید یکی از دو راه پیشنهادی یعنی رایت کردن آن بر روی CD یا درایو مجازی را انجام می دادید.

 

سپس کمی صبر کنید تا لول مورد نظر را پیدا کند و آن را نصب کنید.

در مرحله ی بعد از شما می خواهد که آدرس نصب لول را مشخص کنید.

بعد از تمام شدن نصب لول Continue ‌را بزنید.

یک اکانت برای خود بسازید .

در آخر هم نوع تدریس خود را انتخاب کنید.به این صورت که بیشتر روی چه چیزی تاکید داشته باشد مثلا بیشتر روی گرامر یا Speaking یا چیز های دیگر با ترکیبات مورد نظرتان را پیدا کنید. یا اگر می خواهید از نرم افزار به طور کامل بر روی همه ی جنبه ها استفاده کنید Full year Curriculum ‌را بزنید.

 

بعد از اتمام همه ی مراحل از نرم افزار استفاده کنید و لذت ببرید.
نظرات

 

 • هرکی سایت یا وبلاگ انگلیسی داره یا کسیو می شناسه که داره به من میل بزنه واسه همکاری و درامد عالی از گوگل mohammadasayesh67@gmail.com
 • با سلام من تمام مراحل را انجام دادم اما پس از مدتی نرم افزار ارور می دهد که قسمت speech آن غیر فعال شده است
  ظاهرا باید در قسمت active products کد زبان ها رو وارد کنم
  اگر امکانش هست راهنماییم کنید با تشکر
 • مجید سنگ سفیدی
  جمعه 19 اسفند 1390 - 23:38
  دمت گرم و سرت خوش باد. تقریبا یک میلیون بهم کمک کردی. دست گلت درد نکنه. سپاس فراوان.
 • این لول های این نرم افزار به صورت ایمیج هستند رو از کجا میشه تهیه کرد و چه جوری باید پیداش کرد ؟
 • من این برنا مه رو دانلود کردم اما کد اکتیو می خواد.این کد رو از کجا می شه گیر آورد
 • سلام من برنامرو به راحتی نصب کردم. ولی وقتی می خوام یه اکانت بسازم در قسمت Time zone نمی تونم چیزی تایپ کنم! مشکل چیه؟
  جواب بدید لطفا...
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 198,241,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: