Loading...

آیا هنوز هم درباره شبکه بی سیم خود نگران هستید ؟

آیا این روزها درباره شبکه بی سیم خود دچار نگرانی شده اید ؟احتمالا اینطور نیست .در سال 2002 کاربران از این موضوع که آیا نقاط دستیابی شبکه های بی سیم LAN می توانند قابل نفوذ بوده و اطلاعات را در اختیار رقبا قرار دهند ،احساس نگرانی می کردند . اما اکنون امنیت ،به دلیل وجود قابلیت های رمز گذاری قوی تر در شبکه بسیار بهبود یافته است و نقاط دستیابی تحت کنترل می باشد . بنا براین فکر می کنید می توانید نگرانی های خود را کنار بگذارید ؟ خیر ، اکنون دوباره زمان نگرانی فرا رسیده است .

نگرانی شماره 1 :امنیت . مطمئنا شما شبکه های WLAN شرکت و حتی شعبه های مختلف آن را ایمن ساخته اید .اما مسئله امنیت شبکه های خانگی و میلیون ها دفتر خانگی که از تکنولوژی 802.llx استفاده می کنند چه می شود ؟ این نوع شبکه ها مثل همیشه از امنیت کافی برخوردار نیستند .
اینطور به نظر می رسد که نه تنها هکرها و نفوذ گران شبکه های شرکتی ، بلکه اکثر برنامه نویسان با استعداد ، پیمانکاران ، مشاورین کارکنان شرکت ها ،مدیران تولید اجرایی ،از تکنو لو ژی Wi-Fi در خانه های خود استفاده می کنند و تقریبا مطمئنم که تیم امنیتی شرکت ،این شبکه ها را مورد نظارت قرار نمی دهد تا اطمینان حاصل کند که آنها هم مثل شبکه های LAN شرکت نسبت به نفوذ هکرها مقاوم هستند . یکی از پروژه هایی که باید در سال 2004 اجرا شود تهیه لیست می توان به خانه آنها رفته و شبکه هایشان را ایمن ساخت .

نگرانی شماره 2 : قوانین و اطلاعات از آنها . اکثر مدیران اطلاعاتی ارشد به شدت به مسائل مربوط به قوانین و رعایت آنها کار می کنند تا مطمئن شوند که همه چیز به خوبی پیش می رود . در اینجا باید خاطر نشان کرد که اعمال قوانین در مورد ابزارهای بی سیم امری ضروری به شمار می آید . به عنوان مثال ، اگر بخواهید اطلاعات بسیار مهم وحساسی را با استفاده از ، (به عنوان مثال ) یک ابزار Black Berry یا Treo برای کاربان ارسال کنید که فرایند های تجاری قابل نظارت و مرتبط با آن ابزار می تواند مورد استفاده قرار می گیرد .
از آنجائیکه استفاده از برنامه پیغام فوری بر روی دستگاه های سیار در اعمال تجاری روز به روز گسترش می یابد ، این برنامه به دلایل رقابتی وقانون به کنترل ومدیریت بیشتر نیاز دارد . شرکتها یی مثل ،Face Time Communi Cation در Foster City کالیفر نیا و IMIogic در Waltham ماسا چوست محصولاتی را به شما ارائه می دهند که با کمک آنها می توانید فرآیند های تجاری را برای هر پیغام به کار گیرید . عبارات و لغات کلیدی می تواند برای مدیریت محتوی در پیغام های در یافت و ارسال شده استفاده سود بدون د ر نظر گرفتن معنی قوانین ، برنامه پیغام فوری شرکتی را به صورت بی سیم یا هر نوع دیگر مستقر نسازید.

نگرانی شماره 3: ارتقا . بله من می دانم که شما تازه عمل ارتقا برای ابزارها ی شرکت و نیز شعبه های آن را به اتمام رسانیده اید . اما تکنولوژی جدیدی در راه راست که عمل ارتفا را جذاب می سازد . تکنولو ژی (MHMO) Multiple-input-multiple-output کارایی شبکه بی سیم را به Mbit/ sea عالیترین کار آرایی را دارند .
دستگاه ارسال مجهز به تکنولوژی MIMO از دو آنتن قوی فرکانس رادیویی برای تقسیم دیتا استفاده می کند . با استفاده از دو جریان اطلاعاتی و ترکیب مجددا آنها در دستگاه گیرنده ، کارآیی و ظرفیت ارتقا می یابد . مجموعه چیپ های MIMO هم اکنون در دسترس بوده و انتظار می رود تا اواخر سال جاری یا اوایل سال بعد در محصولات به کار رفته شوند. پس از آن انتظار داریم که کاربران بسیاری ، محصولات بی سیم خود را با محصولات جدید جایگزین سازند زیرا ، سرعت این تکنولوژی بسیار بالاتر از سرعت دستگاه ها ی مجهز به 802.ll کنونی می باشد . فروشندگان ادعا می کنند که تکنو لو ژی MIMO با نسخه های قبلی محصولات 802.l l a / b/g سازگار بوده و تبادل اطلاعات را کمی آسانتر می سازد .

نگرانی شماره 4: سلامتی . در هر دوره از پیشرفت تکنو لوژی ،کاربران در باره تا ثیرات تکنو لوژی RF سلا متیشان نگرانسی هایی پیدا می کنند . اگر یادتان باشد زمانی گفته می شد که استفاده بسیار زیاد از تلفن همراه سبب بروز سرطان مغز می شود . اخیرا طرفداران محیط زیست از نیروی دریایی آمریکا خواسته اند تا آزمایشات مربوط به سیستمها ی ارتباطاتی با فرکانس بی نهایت پایین را تغییر دهند زیرا مشخص شده که آزمایشات فوق برای حیوانات دریایی بخصوص وال ها بسیار مضر است .
احتمالا تکنولوژی مثل ، MIMO که از سیگنا ل های قویتر RF برای رسیدن به کار آیی بالاتر استفاده می کند ، بیشتر در معرض انتقاد کاربران نهایی از جنبه سلامتی می باشد . طبیعتا صنعت ادعا خواهد کرد که هر چه عرضه می کند از امنیت برخوردار است . چنین ادعایی، خواه درست و خواه نادرست ، همیشه توسط عدهای از افراد نگران مورد شک و تردید قرار می گیرد . اما اگر فکر می کنید با تحقیق بیشتر بر روی این مسئله می توانید خیال کاربرانتان را راحت سازید حتما این کار را انجام دهید . در حقیقت اگر این سیستم های بی سیم پیشر فته را عرضه می کنید ، تجزیه وتحلیل سلامتی و امنیت در استفاده از تکنو لوژی RF بسیار اهمیت دارد و عاقلانه است که آن را در فرآیند کار خود را بگنجانید . بنا بر این نتیجه می گیریم که با پیشرفت سریع سیستم های بی سیم و قابل اعتماد تر و مفیدتر شدن آنها ، هنوز استفاده از آن بدون نگرانی امکان پذیر نیست .

منبع : از مجله علم الکترونیک وکامپیوتر شماره 322لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 926 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5007 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 153,746,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: