Loading...

Image Viewer مخفی Windows

وقتی شما در Windows Explorer یا هر فولدر دیگری بر روی فایل های tif,jpg,gif,bmp,… دابل کلیک می کنید، عکس ها به صورت Default درون Windows picture and viewer باز می شوند.
نصب یک Image Viewer مجهز بر روی سیستم ممکن است بیشتر آزار دهنده باشد تا مفید واقع شود. این برنامه هیچ منویی برای دسترسی سریع تر به قسمت های مختلف ندارد. ولی بسیاری از بخش های مفید آن در این interface ساده مخفی هستند.

در این ترفند چگونگی استفاده بهینه از این برنامه آموزش داده می شود.

باز کردن Image viewer از طریق icon: سریع ترین راه برای باز کردن Picture and fax viewer این است که بر روی Desktopکلیک سمت راست کنید و از قسمت New=>shortcut را انتخاب کنید. در Create shortcut wizard کد مقابل را تایپ کنید.
Rundll320exe %systemroot%system32shimgvw.dll,imageview-fullscreen
Space) بعد از rund320exe را فراموش نکنید) بر روی Next کلیک کنید، یک اسم برای آن انتخاب کنید مثلا picture viewer و روی Finishکلیک کنید ، اگر قصد تغییر دادن icon برنامه را دارید، کلیک راست کرده و shortcut=>chang icon => properties را انتخاب کنید با تایپ کردن کد زیر در قسمت Look for icon in this file چند تاicon خوب می توانید پیدا کنید. %systemroot%system32shimgrw.dll
اگر بخواهید فایل ها را داخل image viewer باز کنید، چنانچه تمام فایل ها داخل یک فولدر باشند، می توانید با کلیک کردن بر روی هر کدام از فایل ها با استفاده از کلیدهای right وleft عکس را تغییر بدهید و یا اگه فایل درون یک پوشه نیستند می توانید با Dragکردن و یا انتخاب Start=>search وانتخاب فایل های مورد نظر آن را در یک پوشه جمع کنید و با Image viewerآن ها را مشاهده کنید.
پرینت کردن چندین عکس در یک صفحه:
اگه شما می خواهیداز چندین عکس کوچک رو پرینت بگیرید مثلا یک 7 و5 اینچی مصلما شما نمی خواهید برای هر عکس از یک کاغذ استفاده کنید. قبل از اینکه برنامه دیگری نصب کنید چرا از همین Image viewer خود Windows استفاده نمی کنید. برای اینکار از تکنیک بالا برای باز کردن عکس ها استفاده کنید اگر عکس ها درون یک پوشه باشند image viewer امکان پرینت کردن عکس ها را به شما می دهد و یا اگه عکس ها محدود هستند آن ها را از داخل برنامه درگ کنید. بعد از انتخاب عکس ها و لود شدنشان بر روی ایکون پرینتر در پایین کلیک کنید یا با استفاده از کلیدهای ctrl+p در photo printing wizard بر روی دکمه next کلیک کنید. شما تمام عکس هایی که درون فولدر هستند ، یا با درگ کردن انتخاب کردید می توانید ببینید. مجددا کلید next را بزنید و پرینتر مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و دوباره بر روی next کلیک کنید.
در صفحه بعد شما یک لیست option می بینید که می توانید با توجه به صفحه ای که می خواهید بسازید از آن استفاده کنید مثلا برای چاپ کردن عکس کوچک از Cantact Sheet استفاده کنید که این امکان را دارد تا از 35 عکس را در یک صفحه پرینت بگیرد و یا از full page photo print برای پرینت کردن کامل یک عکس در یک صفحه بعد از تنظیم کامل بر روی next کلیک کنید و بعد از اتمام چاپ بر روی finish کلیک کنید.

توسط: IRITN.comلطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 935 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5007 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 156,195,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: