Loading...

کتاب رایگان آموزش html به زبان ساده از مقدماتی تا پیشرفته

یادگیری زبان Html برای کسانی که می خواهند در راه طراحی و وب دیزاین گام بردارند در واقع گام اول است و با آموختن این زبان که به نوعی ساده است می توان  به سادگی به ساختار وب و صفحات آن پی برد و در راه آموزش بیشتر گام برداشت . دوستان عزیز در ITT ( آی تی تاتوریال ) کتابی را در ۶۸ صفحه تهیه و تدارک دیده اند که  زبان html  را از مقدماتی تا پیشرفته به زبانی ساده و گام به گام در ده بخش آموزش می دهد. چنانچه مایلید از این کتاب در راه آموزش خود استفاده کنید کافیست برای دریافت این کتاب ارزشمند و دیدن مباحث دوره بر روی لینک زیر کلیک نمایید

فهرست

قسمت اول

تگ چیست / چه چیزی احتیاج دارید؟ / ساخت اولین صفحه وب / html. یا htm. / سرفصل و یا Head Line / پاراگراف / پیوندها و یا link ها / تصاویر / عناصر HTML / تگهای HTML تو در تو ( Nested ) / تگهای پایانی را فراموش نکنید / عناصر HTML خالی / حروف بزرگ یا کوچک؟

قسمت دوم

تواناییها و خصوصیات عناصر HTML / تگهای Head Line و یا سرفصلها / اهمیت تگهای Head Line / تگهای خط کشی و یا خط (line) / نوشتن توضیحات برای کدها HTML / چگونه کدهای HTML یک صفحه وب را ببینیم؟ / تگهای پاراگراف (Paragraph) / تگهای شکستن خط ( Line Breaks ) / تگهای نوع نمایش نوشته ها ( Text Formatting )

قسمت سوم

Style ها /Style  چیست ؟ / تغیر رنگ /  BackGround   پس زمینه  با استفاده از Style ها /  تغییر Font نوشته ها با استفاده از Style ها /  تغییر نوع چینش نوشته ها

قسمت چهارم

Hyper Link , Anchors , Link   لینکها و یا پیوندها /  لینکهای خارجی / لینکهای داخلی / نشانه ها

قسمت پنجم

وارد کردن تصاویر در صفحات HTML / Align چیست ؟ / Alt چیست ؟

قسمت ششم

Table ها / طول و عرض Table ها / خصوصیت Border /Align و یا چینش در سطرها و ستون ها / Table های تو در تو / Background color ( رنگ پس زمینه )

قسمت هفتم

رنگها / آیا میتوان از این تعداد رنگ در طراحی وب استفاده کرد؟ /  لیست ها /

قسمت هشتم

آشنایی با ورژن های مختلف HTML / Document Type Definition (DTD) /
Cascading Style Sheet  چیست / نحوه استفاده از آن چگونه است ؟ / آشنایی با تگ   Head و خصوصیات آن  / تگ  head چیست ؟

قسمت نهم

تگ چیست و نحوه تنظیمات آن چگونه است ؟ / فواید تگ های و نحوه تنظیم آن چگونه است؟ / تفاوت مابین تگهای با خاصیت HTTP-EQUIV و NAME چیست ؟ / اما HTTP headers چیست ؟ / چگونگی استفاده از Script ها درصفحات وب

قسمت دهم

کرکترهای خاص / URL ( Uniform Resource Locators ) چیست ؟ / رمزگذاری URL ها / URL Encoding / XHTML چیست و چرا XHTML ؟

همکاری

تیم آی تی تی در نظر دارد تا نسبت به گردآوری و تهیه دیگر موارد مرتبط با طراحی وب سایت و گرافیک همچون فایل فوق مجموعه هایی ارزشمند را طراحی و تدوین نماید و در اختیار عموم علاقمندان و علم آموزان قرار دهد، لذا چنانچه توانایی انجام همکاری در زمینه های مرتبط با این قضیه را دارید با ما تماس حاصل نمایید تا بتوانیم دانشمان را با دیگر هموطنان عزیز به اشتراک بگذاریم. میتوانید از طریق آدرس ایمیل Info@ITTutorial.ir مراتب همکاری خود را اعلام نمایید.

چاپ و تکثیر

چنانچه شخص/ شرکت / سازمان و یا شما توانایی چاپ و انتشار چنین مجموعه ای را در قالب کتاب یا بسته های آموزشی مالتی مدیا داراست و خواهان همکاری با ما هستید، میتوانید با آدرس ایمیل Info@ITTutorial.ir مراتب همکاری خود را اعلام نمایید.

کپی رایت

انتشار این کتاب الکترونیکی در محیط اینترنت با ذکر منبع و لینک به وب سایت ما و برای مقاصد غیر تجاری بلا مانع است.

نظرات

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 886 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5436 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 139,351,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

تجربه ای متفاوت، تنوعی بینظیر

https://janebi.com

خرید جدیدترین مدل های کارت حافظه و مموری رم ها کلاس 10

https://janebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: