Loading...

اپل با مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار، شرکت Shazam را خریداری کرد

کمپانی اپل امروز اعلام کرد که کمپانی تشخیص موسیقی Shazam را خریداری کرده است. بنابر اظهارات وب‌سایت recode، این معامله ۴۰۰ میلیون دلار ارزش دارد.

Shazam

بر اساس بیانیه‌ای که به دست وب‌سایت Verge رسیده، سخنگوی شرکت اپل اظهار کرده است:

ما از پیوستن شازم و تیم با استعدادش به شرکت اپل بسیار هیجان‌زده هستیم. سرویس‌های اپل موزیک و شازم، جاذبه‌هایی طبیعی هستند که اشتیاق کشف موسیقی و ارائه تجربه‌های عالی موسیقی را برای کاربران ما به اشتراک می‌گذارند. ما برنامه‌های هیجان‌انگیزی را در فروشگاه مدنظر داریم و براساس توافق امروز، منتظر ترکیب آن با سرویس شازم هستیم.

سخنگوی شازم در گفتگو با همین نشریه گفت:

ما بابت اعلام این‌که شازم وارد قراردادی با اپل برای پیوستن به این کمپانی شده است، هیجان‌زده هستیم. شازم یکی از پرمخاطب‌ترین اپلیکیشن‌ها در جهان است و صدها میلیون کاربر به آن عشق می‌ورزند و ما نمی‌توانیم برای شازم، خانه‌ای بهتر را متصور شویم که ما را قادر به ادامه نوآوری‌ها و ارائه شگفتی به کاربرانمان نماید.

هیچ یک از ۲ کمپانی در بیانیه‌های خود به طرح‌هایشان برای آینده اشاره‌‌ای نکردند.

اکنون شرکت Shazam دارای اپلیکیشن‌هایی برای سیستم‌عامل‌های اندروید، iOS و macOS است و برنامه‌های ویندوزی نیز در اوایل سال جاری عرضه شد. این اپلیکیشن یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های دنیا در کلیه پلتفرم‌هاست. حتی پیش از این خرید، شازم جزئی از نرم‌افزار اپل بوده و به ویژگی تشخیص آهنگ در سیری قدرت می‌بخشد. با خریداری شازم توسط اپل، این کمپانی می‌تواند یکپارچگی عمیق‌تری را با نرم‌افزار خود ایجاد نماید؛ هرچند که بایستی منتظر ماند و دید که موضوع به چه ترتیبی می‌تواند اجرا شود.

همچنین نگرانی دیگری که وجود دارد این است که تکلیف اپلیکیشن‌های موبایلی خصوصا نمونه‌های مربوط به سیستم‌عامل اندروید چه خواهد شد؟ ممکن است بابت اپلیکیشن‌های موبایلی، بهره چندانی نصیب اپل نشود؛ خصوصا آن‌که اپلیکیشن‌ها، درآمدزایی زیادی نداشته و مشارکت اپل در این زمینه تنها می‌تواند برای مسائل فناوری باشد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 926 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5007 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 153,919,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: