Loading...

با گوگل Maps به موقع از قطار یا اتوبوس پیاده شوید!

گوگل Maps در آینده نزدیک هنگام رسیدن به مقصدی که از پیش تعیین کرده‌اید به موقع شما را از زمان مناسب پیاده شدن از اتوبوس و قطار مطلع می‌کند. به گفته Tech Crunch گوگل Maps در آینده شرایطی را مهیا می‌کند که در طی آن امکان راهنمائی کاربران  در ترافیک شدید شهری برای رسیدن به وسائل حمل و نقل عمومی فراهم می‌شود. یکی از این موارد زمان مناسب برای پیاده شدن از اتوبوس یا قطار است. وقتی که این ویژگی به گوگل Maps افزوده شد یک دکمه Start به پائین صفحه اپلیکیشن هنگامی به دنبال یک مقصد خاص در Maps می‌گردید افزوده می‌شود که اگر آن را لمس کنید آپدیت زنده‌ای از موقعیت فعلی خود در هنگام راه ‌رفتن یا حرکت کردن وسیله‌ نقلیه‌ای که در آن قرار دارید به نمایش گذاشته می‌شود و این آپدیت زنده نه‌تنها در صفحه خود برنامه بلکه روی صفحه قفل گوشی اندرویدی شما نیز نشان داده می‌شود.

با گوگل Maps به موقع از قطار یا اتوبوس پیاده شوید!

این ویژگی البته زمانی که درون شهر خودتان هستید چندان به کار شما نمی‌آید اما زمانی را تصور کنید که به یک شهر شلوغ جدید وارد می‌شوید که سیستم حمل و نقل آن برای یک تازه وارد مثل شما حکم یک کلاف سردرگم تمام‌عیار را دارد. در این حالت فقط کافی‌ست به صفحه قفل خود نگاهی بیندازید تا بفهمید کجا هستید و گوشی به شما بگوید که به ایستگاه مقصد رسیده‌اید و باید از اتوبوس یا قطار پیاده شوید. این موارد البته در صورت فعال بودن GPS و دیتای موبایلی شما کار خواهد کرد و برای مواردی مثل حمل و نقل مترویی که در زیر زمین فعالیت می‌کند احتمالا قابل استفاده نیست. به گفته Tech Crunch این قابلیت به زودی فعال می‌شود اما هنوز در دسترس تمامی کاربران قرار ندارد. این ویژگی با وجود جذابیت فراوان ایده‌ نو و تازه‌ای به حساب نمی‌آید و پیش از آن نیز اپلیکیشن‌های دیگری این قابلیت را ارائه کرده بودند.

منبع
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 926 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5007 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 153,919,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: