Loading...

شبیه سازی 200 روز زندگی روی سیاره‌ای دیگر

چین پروژه تازه‌ای را برای شبیه سازی زندگی روی سیاره‌ای دیگر طراحی کرده است. در این طرح جدید دانشجویان 4 دانشگاه شهر پکن در پروژه متفاوت و خاصی شرکت می‌کند که در آن داوطلبان به صورت کاملا ایزوله و در شرایطی نزدیک به واقعیت، 200 روز را برای تجربه زندگی در سیاره‌ای دیگر مثل مریخ به سر می‌برند. این پروزه شبیه سازی ، Lunar Palance 365 نام دارد و در آن دانشجویان در فضای بسیار کوچکی برای 200 روز نگه‌داری می‌شوند. در طی این 200 روز، داوطلبان تنها به منابعی دسترسی دارند که در صورت حضور در آن سیاره خاص، در اختیار داشتند.

شبیه سازی 200 روز زندگی روی سیاره‌ای دیگر؛ پروژه دانشجویان چینی!

آنها به عنوان یک مرحله حیاتی برای زنده ماندن باید از گیاهان اکسیژن تولید کنند و از ادرار خود آب آشامیدنی تهیه نمایند. جدا از کمبود منابع در این دوره، این آزمایش همچنین از لحاظ روانشناسی نیز بسیار اهمیت دارد چرا که دانشجویان نه‌تنها در محیطی کاملا کوچک و بسته به سر می‌برند بلکه از دنیای خارج و دوستان و آشنایان خود نیز 200 روز به دور خواهند بود. به عنوان یک آزمون دیگر، در این دوره، دانشجویان از نور آفتاب نیز به دور هستند و نتایج این آزمایش می‌تواند تأثیر این موضوع را در طولانی مدت بر بدن انسان‌ها نشان بدهد.

منبع
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,591,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: